1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Hz.Ali Nehcü-l Belağa Pdf indir

Hz.Ali Nehcü-l Belağa Pdf indir
0

Hz.Ali Nehcü-l Belağa pdf indir, Alevilik – Bektaşilik türünde kaleme alınan Hz.Ali Nehcü-l Belağa kitap ile ilgili özet bilgiler. Hz.Ali Nehcü-l Belağa kitabı yazar Eş-Şerif Er-Radi tarafından kaleme alınmıştır. Hz.Ali Nehcü-l Belağa kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2009 ile basılmıştır. ebatında olan Hz.Ali Nehcü-l Belağa kitabın Beyan Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Hz.Ali Nehcü-l Belağa pdf oku, Hz.Ali Nehcü-l Belağa PDF yandex, Hz.Ali Nehcü-l Belağa PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Hz.Ali Nehcü-l Belağa PDF Oku

Hz. Ali, Peygamberimizin amcası Ebu Talib´in çocuklarında biri olarak dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlardan bu yana Hz. Peygamber´le birlikte olma bunun bunun yanındalığına sahip olan mühim bir kişiliktir. Hz. Peygamber´in Ebu Talib ailesiyle ilişkisi, diğer amcalarından farklıdır. Zira doğmadan babasını altı yaşındayken annesini ve sekiz yaşındaykende hamisi olan dedesini kaybeden Muhammed, bundan sonra evleninceye kadar yaşamını Ebu Talib´in evinde geçirmiş, Ebu Talib´in hanımından özel bir ilgi görmüş, onu annesi kabul edecek kadar kendisine saygı duymuştur. Hz.Peygamber´in evlendikten sonra maddi durumu bozulan amcasına katkı sağlamak maksadıyla Ali´yi evine alması ve onun bakımını üstlenmesi bu iyi ilişkilerin göstergesidir.
Hz. Ali´nin, ahlak abidesi Hz. Peygamber´den azami derecede etkilendiği muhakkaktır. Zaten kitapta bulunan metinlere bakıldığında İslam´ın yücelttiği ve Hz. Peygamberin kişiliğinde yansıttığı ahlaki değerlerin onun düüncesinde ve yaşamında da canlı bir biçimde yaşadığını görürüz. Kuşku yok ki, Hz. Peygamber, seçkin dostlarının hepsinin yaşamında köklü değişimler ve etkiler meydana getirmiştir, fakat çocukluğundan bu yana Hz. Peygamber´in en yakınında bulunan ve İslam davetinin her aşamasını yakında zamandan takip etme olanağına sahip olan Hz. Ali´nin kişiliği ve duygu dünyası üzerinde meydana getirdiği etkiler çok daha farklı olmuştur.

Baskı Yılı: 2009

Dili: Türkçe
Yayınevi: Beyan Yayıncılık