1. Anasayfa
  2. Edebiyat Kitapları

Eşekli Kütüphaneci Pdf indir

Eşekli Kütüphaneci Pdf indir
0

Eşekli Kütüphaneci pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Eşekli Kütüphaneci kitap ile ilgili özet bilgiler. Eşekli Kütüphaneci kitabı yazar Fakir Baykurt tarafından kaleme alınmıştır. Eşekli Kütüphaneci kitabı 2008 sayfadan oluşmakta olup 14×22 ile basılmıştır. 9. Basım ebatında olan Eşekli Kütüphaneci kitabın Literatür Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Eşekli Kütüphaneci pdf oku, Eşekli Kütüphaneci PDF yandex, Eşekli Kütüphaneci PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Eşekli Kütüphaneci PDF Oku

Sıcak bir yaz günü, peribacaları diyarına Yunanistan’ın Larisa şehrinden Dimitrios Katsikas adında biri gelir. Bu genç adam, seneler önce bu topraklardan göçe zorlanan büyükbaba ve büyükannelerinin izini sürmek, bir daha buraya dönemeyen akrabalarının yerine bu güzel yerleri gezmek istemiştir. Tesadüfler karşısına yörenin bi hayli beğeni alan şahsiyetlerinden “Baba” lakaplı Aziz Güzelgöz’ü çıkarır. Aynı yaşlardaki bu iki genç kısa bir sürede kaynaşır. Dimitrios, Aziz’in evine konuk olunca, bu büyüleyici diyarda olağanüstü bir adamla tanışır. Aziz’in babası Mustafa Güzelgöz’dür bu kişi; namı diğer Eşekli Kütüphaneci.

Ürgüp’teki kitaplığı yönetirken otuzdan fazla köyün halkına eşekle kitap taşıdığı için takılmıştır bu ad ona. Herkes, özellikle de kadınlar, kitap okusun diye senelerca çırpınmıştır Mustafa Güzelgöz.

Dimitrios ile Eşekli Kütüphaneci içindeki sevgi köprüsü yöreyi birlikte gezerlerken iyiden iyiye pekişip güçlenir. Bunun yanı sıra kan kardeşi olan Aziz ile Dimitrios’un aklına, Ürgüp ile Larisa’yı “kardeş şehir” yapma düşüncesi düşmüştür. Ama bu o kadar da kolay olmayacaktır…

Fakir Baykurt’un, klasik anlatımının tüm olanaklarından yararlanarak, gücü yetene, hatta bitene dek, hasta yatağında yazdığı bu son romanında, sevgi, kardeşlik, azim, cesaret gibi duygular yine okuru sarıp sarmalıyor.