Edebiyat Kitapları

Kalpten Gelen Armağan Pdf indir

Kalpten Gelen Armağan pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Kalpten Gelen Armağan kitap ile ilgili özet bilgiler. Kalpten Gelen Armağan kitabı yazar Clarissa Pinkola Estes tarafından kaleme alınmıştır. Kalpten Gelen Armağan kitabı 96 sayfadan oluşmakta olup Mat Kuşe ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Kalpten Gelen Armağan kitabın 1. Basım Düşbaz tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kalpten Gelen Armağan pdf oku, Kalpten Gelen Armağan PDF yandex, Kalpten Gelen Armağan PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kalpten Gelen Armağan PDF Oku

Kurtlarla Koşan Kadınlar adlı kitabıyla tüm dünya çapında büyük bir okur kitlesine ulaşan Clarissa Pinkola Estés, hikâyeleri gündelik yaşamının parçası haline getirmiş, onların şifa verici bir güce sahip olduklarına inanan bilge insanlarla dolu kalabalık bir göçmen ailesinden geliyor. Hikâyelerini hem birbirleriyle paylaşan hem de nesilden nesile aktaran bu aileden iki kişiyle tanıştırıyor bizleri yazar: Irena Teyze ve Zovár Amca. Her ikisi de savaşın dehşetini en ağır biçimde yaşamış ve bir biçimde hayatta kalmayı başarmış yaralı ruhlar…

Kalpten Gelen Armağan’da, Irena Teyze’nin anlattığı bir hikâyeden yola çıkarak, bir gece vakti, savaşın ortasında, ıssız bir ormanda yolu kesişen ve birbirleri sayesinde kendilerinde yola devam edebilme gücü bulan iki yaşlıla, sahip oldukları en kıymetli şeyin içlerindeki aşk olduğunu keşfeden genç bir çiftin hikâyesine tanıklık ediyoruz. Yazar, bu iç içe geçmiş hikâyelerle “Nedir Yeterli Olan?” sorusuna bir yanıt arıyor.

Yeni Tohumlar, Yeni Hayat’ta yazar, Zovár Amca’nın anlattığı hikâyeler ve ona dair anılarla “Asla Ölmeyecek Olan”ı keşfediyor. Nasıl ki bomboş bırakılmış bir toprak yeni tohumları ve yeni bir yaşamı kendisine çekerse yaşamımız da öyledir, daima kendini yeniler diyor:

“…Hem de kaç kez delik deşik edildiğinin, çırılçıplak bırakıldığının, yerlere çalındığının, incitildiğinin, alaya alındığının, yok sayıldığının, küçümsendiğinin, horlandığının, işkenceye uğradığının ve çaresizliğe terk edildiğinin bir önemi olmaksızın…”

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu