1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Duygusal Açlık Pdf indir

Duygusal Açlık Pdf indir
0

Duygusal Açlık pdf indir, Parapsikoloji türünde kaleme alınan Duygusal Açlık kitap ile ilgili özet bilgiler. Duygusal Açlık kitabı yazar Doreen Virtue tarafından kaleme alınmıştır. Duygusal Açlık kitabı 376 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Duygusal Açlık kitabın 1. Basım Destek Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Duygusal Açlık pdf oku, Duygusal Açlık PDF yandex, Duygusal Açlık PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Duygusal Açlık PDF Oku

Beden iç dengesini sağlamak maksadıyla sürekli olarak sinyaller gönderir. Susayınca su ister, üşüyünce ısınmak… Bazı zaman önlenemez biçimde iştahlıdır, arada bir iştahsız.

Bazı özel zamanlarda özellikle bir yiyeceği yeme arzusu duymak basit bir tesadüf değildir. Beden her durumda iç huzuru vereceğini umduğu yiyecekleri yemeyi arzular.

Fazla yeme duygusu, iki nedene bağlıdır:

Birincisi duygusal açıdan daha iyi hissetme arzusu, ikincisi enerji düzeyini değiştirme isteği. Daha canlı, daha sakin, daha güvende, daha az öfkeli veya daha az korkmuş hissetmek isteyen beden buna göre yeme eğilimini değiştirir.

Önlenemez yeme isteğini yorumlamak kötü rüyaları yorumlamaya benzer. Ne de olsa, kötü rüyalarla karşı konulamaz yeme arzusu içinde birden fazla ortak nokta var. Tatsız düşüncelerle veya duygularla yüzleşmekten kaçınma halinde görülmektedir kötü rüyalar… Aynı biçimde önlenemez yeme arzusu da çözümlenmemiş duyguların işaretidir.

Her gıda, belli bir ruh halinin aynasıdır.

Mesela fıstık ezmesine uzanan bir el, aslında eğlence arayışı içindedir. Tuzlu atıştırmalıklara yönelmenin stresi, öfkeyi ve endişeyi bastırma arzusuyla ilgisi mevcuttur.
Peki siz ne tür bir duygusal yiyicisiniz?

Uzun senelerdır yeme bozukluğu alanında psikoterapist olarak çalışan Doreen Virtue’nin Duygusal Açlık adlı bu kitabı açlık hissinin altında yatan temel anlamı bulmanıza ve yediklerinizi doğru okuyarak kendi duygu haritanızı görülmektedirmanıza klavuzluk edecektir.