1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Galaksiler: Kısa Bir Giriş – Bilim 11 Pdf indir

Galaksiler: Kısa Bir Giriş – Bilim 11 Pdf indir
0

Galaksiler: Kısa Bir Giriş – Bilim 11 pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Galaksiler: Kısa Bir Giriş – Bilim 11 kitap ile ilgili özet bilgiler. Galaksiler: Kısa Bir Giriş – Bilim 11 kitabı yazar John Gribbin tarafından kaleme alınmıştır. Galaksiler: Kısa Bir Giriş – Bilim 11 kitabı 144 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Galaksiler: Kısa Bir Giriş – Bilim 11 kitabın 1. Basım İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Galaksiler: Kısa Bir Giriş – Bilim 11 pdf oku, Galaksiler: Kısa Bir Giriş – Bilim 11 PDF yandex, Galaksiler: Kısa Bir Giriş – Bilim 11 PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Galaksiler: Kısa Bir Giriş – Bilim 11 PDF Oku

“Galaksilerin bilimsel olarak incelenmesine fakat 1920’lerde başlandı. Teleskopla bakınca görülen dağılmış ışık lekelerinin birçoğunun, bizim gökadamız (galaksimiz) Samanyolu’ndan çok uzaklarda, çok çok çok sayıda yıldızın bir araya geldiği adalar olduğu ilk o zaman anlaşıldı.”

Bugün evrenle alakalı giderek git gide artan bilgilerimizin büyük bir kısmını galaksiler üzerine yapılan araştırmalara borçluyuz. 20. yüzyılın başından bu yana yaşanan kuramsal ve teknolojik gelişmeler sayesinde galaksilere, bundan dolayı evrene bakış açımızda köklü değişiklikler yaşamaya devam ediyoruz. Uzayın derinliklerine bakmayı sürdürdükçe bu maceramız da devam edecek.

Yazıları New Scientist ve Nature gibi dergilerde yayımlanmış, Bilim Tarihi ve Schrödinger’in Kedisinin Peşinde kitaplarının yazarı John Gribbin bizleri evrende bir seyahate çıkararak bu maceraveyavet ediyor. Samanyolu gibi sarmal galaksilerden galaksiler arası devasa çarpışmaların kalıntılarına, aktif galaksilerden uzay-zamanın uç noktalarında kuvvetlikle saptayabildiklerimize kadar uzanan bu yolculukta galaksileri daha yakında zamandan tanıyacak, Büyük Patlama’yla başlayan hikâyemiz nasıl ilerledi ve uzak bir gelecekte bizi nasıl bir son bekliyor gibi soruların yanıtlarını bulacaksınız.