1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Dünya Dışı Yaşamla İlk Temas Pdf indir

Dünya Dışı Yaşamla İlk Temas Pdf indir
0

Dünya Dışı Yaşamla İlk Temas pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Dünya Dışı Yaşamla İlk Temas kitap ile ilgili özet bilgiler. Dünya Dışı Yaşamla İlk Temas kitabı yazar Marc Kaufman tarafından kaleme alınmıştır. Dünya Dışı Yaşamla İlk Temas kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2014 ile basılmıştır. ebatında olan Dünya Dışı Yaşamla İlk Temas kitabın Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Dünya Dışı Yaşamla İlk Temas pdf oku, Dünya Dışı Yaşamla İlk Temas PDF yandex, Dünya Dışı Yaşamla İlk Temas PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Dünya Dışı Yaşamla İlk Temas PDF Oku

Yeni bilimsel büyük buluşlar, yaşamın yapı blokları ve onların nerelerde bulunabileceklerine ilişkin varsayımlarımızda devrim gerçekleştirdiler. Bilim insanları, evren içinde bizimkinden fazla farklı olmayan biçimde kendi güneşleri etrafındaki yörüngelerinde dönen gizemli topları, yani ekzogezegenleri avlamaya ve onları belirlemeye koyuldular. Yine bu insanlar başka gezegenlerin yaşama izin vermeyen aşırı sıcak yahut soğuk mekanlarını andıran; ama dünyaya ait yerlerde yaşayan olağandışı mikropları, yani ekstremofilleri buldular. Mars’a uzay araçları indirip bu gezegende geçmiş yaşamın olası bir işareti sayılabilecek metan gazını tespit ettiler. Kaufman, ustaca kaleme alınmış bu kitapta bizleri astrobiyolojinin dünya dışı yaşamla alakalı araştırma sınırlarına taşıyarak bu incelemelerin dünya çapındaki yaşamı anlayabilmemiz yönünden ayrılmaz bağlantılarını gösteriyor.

Kaufman kişisel öykülerini ve teknik anlatımını ustalıkla dokuyarak okuyucuya astrobiyoloji araştırmacılarının yüz yüze bulundukları hem bilimsel hem de felsefi zorluklarda rehberlik ediyor. İz sürmenin heyecanıyla aşılanmış, okuması son derecede zevkli bir kitap. Paul Davies, Tanrı ve Yeni Fizik ile Son Üç Dakika’nın yazarı Evrende yalnız mıyız? Böyle bir şey hiç de olabilecek görülmemektedir. Kaufman okuruna, hem bilinenlerle hem de bir sonraki keşif dalgasının nerelerde oluşabileceğiyle alakalı berrak bir algı sağlamaktadır. Steve Coll, Pulitzer Ödüllü gazeteci ve Ghost Wars’ın yazarı Bu kitap okuyucuyu uzaya taşıyıp dünya çapında ve belki de başka yerlerde yaşam başlangıç olgusuna ışık tutmaktadır.

Sayfa Sayısı: 280

Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık