1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Matematik ve Oyun Pdf indir

Matematik ve Oyun Pdf indir
0

Matematik ve Oyun pdf indir, Matematik türünde kaleme alınan Matematik ve Oyun kitap ile ilgili özet bilgiler. Matematik ve Oyun kitabı yazar Ali Nesin tarafından kaleme alınmıştır. Matematik ve Oyun kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2007 ile basılmıştır. ebatında olan Matematik ve Oyun kitabın Nesin Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Matematik ve Oyun pdf oku, Matematik ve Oyun PDF yandex, Matematik ve Oyun PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Matematik ve Oyun PDF Oku

Kitap, daha çok oyunları irdeleyen birbirinden bağımsız yazılardan oluşuyor. Tavladan lotoya, ruletten pokere, yazı-tura oyunlarına kadar bir çok şans oyunu matematiksel açıdan irdeleniyor.

Zorunlu olarak olasılık kuramı ele alınıyor ve enteresan sonuçlar ispatlanıyor. ÖrnekMatematik ve Oyun: Daktilonun tuşlarına rastgele basan bir maymun yüzde yüz olasılıkla Hamlet’i yazacaktır!

Lise öğrencilerinin anlayacağı bir dilde ve düzeyde yazılmış bu yazılarda, oyunlardan hareketle sayılarla alakalı son derece enteresan eşitlikler de yer alıyor.

Aritmetik, kombinatorik ve sayılar kuramı da kitabın mühim bir parçası, özellikle Fermat ve teoremi.

Sayfa Sayısı: 196

Baskı Yılı: 2007

Dili: Türkçe
Yayınevi: Nesin Yayınevi