1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Dokuz Diyar-İskandinav Mitolojisinden Hikayeler Pdf indir

Dokuz Diyar-İskandinav Mitolojisinden Hikayeler Pdf indir
0

Dokuz Diyar-İskandinav Mitolojisinden Hikayeler pdf indir, türünde kaleme alınan Dokuz Diyar-İskandinav Mitolojisinden Hikayeler kitap ile ilgili özet bilgiler. Dokuz Diyar-İskandinav Mitolojisinden Hikayeler kitabı yazar Mary E. Litchfield tarafından kaleme alınmıştır. Dokuz Diyar-İskandinav Mitolojisinden Hikayeler kitabı 12 x 18 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Dokuz Diyar-İskandinav Mitolojisinden Hikayeler kitabın Maya Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Dokuz Diyar-İskandinav Mitolojisinden Hikayeler pdf oku, Dokuz Diyar-İskandinav Mitolojisinden Hikayeler PDF yandex, Dokuz Diyar-İskandinav Mitolojisinden Hikayeler PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Dokuz Diyar-İskandinav Mitolojisinden Hikayeler PDF Oku

İskandinav mitolojisinde dokuz diyar mevcuttur; Odin’in hükmettiği tanrılar diyarı Asgard, bireylerin diyarı Midgard, Vanirlerin diyarı Vanaheim, devlerin diyarı Jotunheim, buz diyarı Niflheim, ateş diyarı Muspelheim, elflerin diyarı Alfheim, cücelerin diyarı Nidavellir, ölülerin diyarı Helheim. Bu dokuz diyarı birbirlerine Yggdrasil adlı devasa bir dişbudak ağacı bağlar. Maceralarıyla tüm dünyayı etkileyen Odin, Thor, Loki, Baldur, Heimdall gibi tanrılar bu diyarlarda yaşarlar.

Dokuz Diyar, Kuzey’in mit ve efsanelerini, bu diyarların inanç ve hikâyelerini bir araya getiriyor. Edebiyatın ve sinemanın beslendiği en mühim kaynaklardan olan İskandinav mitolojisinin tanrıları, tanrıçaları, insanları, elfleri, devleri, cüceleri, yaratıkları ve savaşçıları yüzsenelerdır olduğu gibi bugün de insanoğlunun hayal gücünü şekillendirmeye devam ediyor.