Edebiyat Kitapları

Dağın Şeyhi ve Sultan Pdf indir

Dağın Şeyhi ve Sultan pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Dağın Şeyhi ve Sultan kitap ile ilgili özet bilgiler. Dağın Şeyhi ve Sultan kitabı yazar M. Duran Özkan tarafından kaleme alınmıştır. Dağın Şeyhi ve Sultan kitabı 528 sayfadan oluşmakta olup 1. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Dağın Şeyhi ve Sultan kitabın 1. Basım Ritim Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Dağın Şeyhi ve Sultan pdf oku, Dağın Şeyhi ve Sultan PDF yandex, Dağın Şeyhi ve Sultan PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Dağın Şeyhi ve Sultan PDF Oku

Bir yandan Mısır’ı fethederek halifelikte çift başlılığa son veren, ardından Kudüs’ü Haçlıların elinden alan Selahaddin Eyyubi; diğer yandan kurnaz, akıllı, bir o kadar da gözünü kırpmadan kralların, sultanların ve vezirlerin öldürülme emrini veren, dağların zirvesinde kalelerde yaşamını süren Haşhaşilerin Hasan Sabbah’tan sonraki en ünlü şeyhi Raşidüddin Sinan.

Biri zamanın en iyi savaş araçları ile bölgenin en kuvvetli askeri gücüne sahip; hayalleri-beklentileri, aşkı-sevdası, cesareti-korkuları, tez canlılığı-sabırsızlığı olan Sultanı; diğeri dağların doruğundaki kalelerinde fedaileri ile yaşayan, tek derdi inancını yaymak, cemaatini ayakta tutmak olan, zekâsı-kurnazlığı, sabrı-siyasi öngörüsü ve âlim kişiliği ile Haşhaşilerin altın çağını yaşatan Şeyhi…

Kaderin kaçınılmazı, bu iki insanı yüz yüze getirir…

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu