1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Çin Mitolojisi: İnanışlar-İmparatorlar ve Ejderhalar Pdf indir

Çin Mitolojisi: İnanışlar-İmparatorlar ve Ejderhalar Pdf indir
0

Çin Mitolojisi: İnanışlar-İmparatorlar ve Ejderhalar pdf indir, türünde kaleme alınan Çin Mitolojisi: İnanışlar-İmparatorlar ve Ejderhalar kitap ile ilgili özet bilgiler. Çin Mitolojisi: İnanışlar-İmparatorlar ve Ejderhalar kitabı yazar John C. Ferguson tarafından kaleme alınmıştır. Çin Mitolojisi: İnanışlar-İmparatorlar ve Ejderhalar kitabı 200 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Çin Mitolojisi: İnanışlar-İmparatorlar ve Ejderhalar kitabın 1. Basım Maya Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Çin Mitolojisi: İnanışlar-İmparatorlar ve Ejderhalar pdf oku, Çin Mitolojisi: İnanışlar-İmparatorlar ve Ejderhalar PDF yandex, Çin Mitolojisi: İnanışlar-İmparatorlar ve Ejderhalar PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Çin Mitolojisi: İnanışlar-İmparatorlar ve Ejderhalar PDF Oku

Mitolojiler tamamen hayal ürünü müydü, yoksa başka dünyaların hikâyeleri miydi? Birçok değişik  kültürün ve coğrafyanın mitolojisini sıra sıra ele alacak dizimizin üçüncü kitabı, dünyaya bir çok hususta ilham veren ve zengin bir içeriği olan Çin mitolojisi.

Çin mitolojisi, tarih, efsane ve mitin birleşimi olarak kabul edilir. Çin mitolojisinde yaratılış mitleri tarihi olaylarla bir araya gelir, söylenceler ve gerçekler iç içe girer. Bunun bunun yanında bazı imparatorlar mitolojik kahramanlara, bazı efsaneler de gerçeğe dönüşmüştür. Haliyle yazar Çin mitolojisini, efsanelerini, kahramanlarını, ejderhalarını ve imparatorlarını anlatırken Çin’in tarihini, inanışlarını ve kadim kültürünü de konu alıyor.