1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Çilingir Sofrasında Rakı Mezeleri Pdf indir

Çilingir Sofrasında Rakı Mezeleri Pdf indir
0

Çilingir Sofrasında Rakı Mezeleri pdf indir, Yemek ve Tatlı türünde kaleme alınan Çilingir Sofrasında Rakı Mezeleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Çilingir Sofrasında Rakı Mezeleri kitabı yazar Deniz Gürsoy tarafından kaleme alınmıştır. Çilingir Sofrasında Rakı Mezeleri kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2002 ile basılmıştır. ebatında olan Çilingir Sofrasında Rakı Mezeleri kitabın Oğlak Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Çilingir Sofrasında Rakı Mezeleri pdf oku, Çilingir Sofrasında Rakı Mezeleri PDF yandex, Çilingir Sofrasında Rakı Mezeleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Çilingir Sofrasında Rakı Mezeleri PDF Oku

“Çilingir Sofrasında Rakı” kitabını yazınca, Çilingir Sofrasında Rakı Mezeleri kitabını yazmamak olmazdı. Böylelikle çilingir sofrası fiziken tamamlandı, bir tek sohbeti eksik kaldı. Onu da siz mezelerden çatal ucu yaparken tamamlarsınız. (…) Bu kitapta verilen çerez ve meze tarifleri yalnız ve yalnız rakı bununla birlikte olacak biçimde dizayn edilmiştır. Bundan dolayı ana yemek, çorba, tencere yemekleri, tatlılar vb. rakıyla uygun olmayacağı gerekçesiyle çilingir sofrası dışında tutulmuştur. Hele mantarlı fileminyon, şnitzel, böf stronogof gibi fakat şaraba yakışanlar kitaba on metre bile yaklaştırılmamıştır.”
-Önsöz’den-

Bugüne kadar hepsinin birden tarifini birarada bulamayacağınız 7 altlık, 23 çerez ve aperatif, 154 soğuk meze, 150 sıcak meze tarifi… Toplam 334 rakı mezesi tarifi… Hepsi de tariflerin altında adları verilen aşçılar tarafından denenmiş… Hepsi de, çilingir sofrasına oturmuş bir ehl-i keyfin, yudum yudum okuyarak bütün lezzetlerinin sıra sıra tadına bakmasını bekliyor… Afiyet Olsun!
(Arka Kapak)

Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2002

Dili: Türkçe
Yayınevi: Oğlak Yayıncılık