1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Uygarlıklar Kavşağı Anadolu Pdf indir

Uygarlıklar Kavşağı Anadolu Pdf indir
0

Uygarlıklar Kavşağı Anadolu pdf indir, türünde kaleme alınan Uygarlıklar Kavşağı Anadolu kitap ile ilgili özet bilgiler. Uygarlıklar Kavşağı Anadolu kitabı yazar Derman Bayladı tarafından kaleme alınmıştır. Uygarlıklar Kavşağı Anadolu kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2003 ile basılmıştır. ebatında olan Uygarlıklar Kavşağı Anadolu kitabın Say Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Uygarlıklar Kavşağı Anadolu pdf oku, Uygarlıklar Kavşağı Anadolu PDF yandex, Uygarlıklar Kavşağı Anadolu PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Uygarlıklar Kavşağı Anadolu PDF Oku

Bu kitap, yalnızca tanrı ve kahramanların öykülerinin anlatıldığı bir mitoloji kitabı değildir. Yerli, yabancı yüzlercesi var bu kitapların. Peki, nelerdir mitolojinin ve kutsal kitapların kaynakları? Tufan, hayat otu, ejderha, Kentauros, Kyklop, cennet, cehennem… gibi kavramlar nereden kaynaklanıyor?
Anadolu’nun ve Doğu’nun etkisi nedir bütün bu anlatılanlarda? Mitolojinin tanrıları ve kahramanları ne ölçüde Yunanlıdırlar? Binseneler boyu kimi zaman inanç sistemine dönüşen bu efsaneler içindeki enteresan benzerlikleri – kaynaklarını da altını çizerek – bir deneme şekilinde anlatmaya çalıştık. Konuya ilgi duyanların sıkılmadan, merakla okuyacaklarını bekliyor, bu kitabı bir başvuru kaynağı olarak paylaşmak istedik.

Sayfa Sayısı: 232

Baskı Yılı: 2003

Dili: Türkçe
Yayınevi: Say Yayınları