1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Bülent Erkmen Son İşler 2 Pdf indir

Bülent Erkmen Son İşler 2 Pdf indir
0

Bülent Erkmen Son İşler 2 pdf indir, Sanat Prestij türünde kaleme alınan Bülent Erkmen Son İşler 2 kitap ile ilgili özet bilgiler. Bülent Erkmen Son İşler 2 kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. Bülent Erkmen Son İşler 2 kitabı Türkçe – İngilizce sayfadan oluşmakta olup 2012 ile basılmıştır. ebatında olan Bülent Erkmen Son İşler 2 kitabın Metis Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bülent Erkmen Son İşler 2 pdf oku, Bülent Erkmen Son İşler 2 PDF yandex, Bülent Erkmen Son İşler 2 PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bülent Erkmen Son İşler 2 PDF Oku

Tasarımcı Bülent Erkmen’in, 2004 senesinden bu yana yaptığı çalışmalardan emsallari bir araya getiren “Son İşler 2” başlıklı kitap, 20 Mart-5 Mayıs 2012 tarihleri içinde Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde aynı adı taşıyan sergi ile birlikte eş zamanlı olarak kitapçılarda.

Sanat ve kültür alanına odaklanmış çalışmaların ağırlık taşıdığı “Son İşler 2” kitabında; Lizbon Ulusal Çini Müzesi’nde sergilenen çini tasarımı, İstanbul sokak adı ve kapı numarası tabelaları, 15. Tiyatro Festivali ve 4. Tiyatro Olimpiyatları için tasarladığı “İki Kişilik Bir Oyun” ve “İstanbul” çikolataları gibi farklı tasarım konuları da yer alıyor.

Kitapta, Erkmen’in 15 senedir sürdürdüğü Arredamento Mimarlık dergisi kapakları, üç ayrı sezon için üç ayrı konseptle geliştirdiği İstanbul Devlet Tiyatrosu afiş dizileri, Osmanlı Bankası Müzesi’ndeki sergilerin tasarımlarıyla Osmanlı Bankası Müzesi’nin yeni sergileme tasarımları yer alıyor.

Ayrıca ülkeler arası etkinlikler için hazırladığı “Frida ve Diego”, “Fukuda”, “Tomaszewski” ve “İran Seçimleri” afişleri ile Hrant Dink Ödülleri kimliği, “Hepimiz Hrant Dink’iz” kitabı, Ferit Edgü için hazırladığı “Elde Yapım Kitaplar” dizisi ve “Akın Nalça Kitapları” da işler içinde.

Erkmen’in “labirent/küfi yazı” bileşiminin izinde tasarladığı “Metropol” dizisinden “Berlin” ve “İstanbul” afişleriyle “Frankfurt Kitap Fuarı Konuk Ülke Türkiye” ve “Becoming İstanbul” için logo ve afişler de çalışmada yer alıyor.

Türkçe-İngilizce çift dilli olarak basılan kitabın sonunda ise Erkmen’in “montajladığı” kapsamlı bir söyleşi var.

Sayfa Sayısı: 214

Baskı Yılı: 2012

Dili: Türkçe / İngilizce
Yayınevi: Metis Yayıncılık