1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Benim Üniversitelerim Pdf indir

Benim Üniversitelerim Pdf indir
0

Benim Üniversitelerim pdf indir, Tiyatro türünde kaleme alınan Benim Üniversitelerim kitap ile ilgili özet bilgiler. Benim Üniversitelerim kitabı yazar Maksim Gorki tarafından kaleme alınmıştır. Benim Üniversitelerim kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2016 ile basılmıştır. ebatında olan Benim Üniversitelerim kitabın İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Benim Üniversitelerim pdf oku, Benim Üniversitelerim PDF yandex, Benim Üniversitelerim PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Benim Üniversitelerim PDF Oku

Benim Üniversitelerim, Gorki’nin Çocukluğum’ la başlayıp Ekmeğimi Kazanırken’ le devam eden ve Rus dilinde yazılmış en güzel otobiyografilerden biri olarak kabul gören üçlemesinin son kitabıdır.

Gorki’nin üniversiteleri, ona kendi hayatlarının acımasız gerçekliğini öğreten gerçek insanlardır… Toplum dışına itilmiş yersiz yurtsuz aylaklar ve serserilerdir… Açlığı, zulmü ve baskıyı; devlet ve kiliseyle ilişkilerini sorgulayan devrimcilerdir… Kürek mahkûmları gibi sürekli olarak çalışan, hayatlarını aklın rehberliğinde yaşamak isteyenlere düşman olan mujiklerdir…

Devrime neden olan fikirlerin filizlenmeye başladığı bir zamanda yazarın sosyal çevresini bu kesimlerden insanlar oluşturur. Çocukluğundan bu yana yazgısı olan sefil ve hoyrat gerçekliği daha güzel, daha insani bir hayata dönüştürme çabasındaki Gorki, Rus toplumunun devrim öncesindeki umutlarının cisimleşmiş halidir adeta.

Sayfa Sayısı: 176

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları