1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Kısasa Kısas – Hasan Ali Yücel Klasikleri Pdf indir

Kısasa Kısas – Hasan Ali Yücel Klasikleri Pdf indir
0

Kısasa Kısas – Hasan Ali Yücel Klasikleri pdf indir, Tiyatro türünde kaleme alınan Kısasa Kısas – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Kısasa Kısas – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı yazar William Shakespeare tarafından kaleme alınmıştır. Kısasa Kısas – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2011 ile basılmıştır. ebatında olan Kısasa Kısas – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabın İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kısasa Kısas – Hasan Ali Yücel Klasikleri pdf oku, Kısasa Kısas – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF yandex, Kısasa Kısas – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kısasa Kısas – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF Oku

William Shakespeare (1564-1616): Oyunları ve şiirlerinde insanlık durumlarını dile getiriş gücüyle hemen hemen 400 senedir bütün dünya okur ve seyircilerini etkilemeyi sürdüren tanınmış yazar, Kısasa Kısas’ı İtalyan öykü yazarı Giraldi’nin bir eserinden esinlenerek kaleme almıştır.

Genel olarak cinsel ahlak konusunu ele alan oyunun şiirsel atmosferini din ve çözümsel ahlak oluşturur. Eserde zamanının anlayışına dayalı yargılara varılıyor olsa da, Shakespeare’in insan tabiatına ilişkin dâhiyane kavrayışı ile Kısasa Kısas günümüzün poblemlerina ışık tutacak cevheri de içerir. Kısasa Kısas trajik ögelerle örülmüş, gerek ahlak, gerekse psikolojik açıdan derinlik taşıyan bir komedyadır.

Ciltli:

Sayfa Sayısı: 126

Baskı Yılı: 2011

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 126

Baskı Yılı: 2015

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 117

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları