1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Dünya Düzeni Pdf indir

Dünya Düzeni Pdf indir
0

Dünya Düzeni pdf indir, Politika/Araştırma türünde kaleme alınan Dünya Düzeni kitap ile ilgili özet bilgiler. Dünya Düzeni kitabı yazar Henry Kissinger tarafından kaleme alınmıştır. Dünya Düzeni kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2016 ile basılmıştır. ebatında olan Dünya Düzeni kitabın Boyner Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Dünya Düzeni pdf oku, Dünya Düzeni PDF yandex, Dünya Düzeni PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Dünya Düzeni PDF Oku

Amerika Birleşik Devletleri’nde Ulusal Güvenlik Danışmanlığı ve Dışişleri Bakanlığı ile bir çok başkana dış siyaset konularında danışmanlık yapmış olan 1973 Nobel Barış ödülü sahibi tanınmış siyasetçi Herry Kissinger, Dünya Düzeni’ninde hem tecrübelerini hem de geçmiş ve geleceğe yönelik analizlerini aktarıyor.

Kissinger’a göre; dünya ısrarla düzen arayışında olsa da, hemen hemen dört yüzyıl önce Almanya’nın Vestfalya bölgesinde öteki uygarlıkların çoğu katılmadan hatta haberleri bile olmadan gerçekleştirilen bir barış konferansında tasarlanan çalışmadan beri gerçek anlamda bir dünya düzeni hiç var olmadı. Tarihin büyük bölümü boyunca uygarlıklar kendi düzen kavramlarını tanımladı. Hepsi kendini dünyanın merkezi saydı ve ilkelerine evrensel geçerlilik atfetti. Günümüzdeyse ülkeler arası sorunlar küresel boyutta yaşanıyor ve ülkeler dünyanın farklı bölgelerindeki politik olaylara hemen hemen anında müdahil oluyor. Buna rağmen, birden fazla hususta mühim oyuncular içinde fikir birliği sağlanamıyor. Ve sonuçta gerilim giderek tırmanıyor.

Yaşanan kaos; kitle imha silahlarının yayılışıyla, devletlerin dağılmasıyla, çevre tahribatının etkileriyle, soykırıma varan uygulamaların ısrarla sürmesiyle ve çatışmaları insan anlayışının ötesine taşıma tehdidi oluşturan yeni teknolojilerin yaygınlaşmasıyla herkesi tehdit ediyor. Bilgiye ulaşmanın ve bilgiyi iletmenin yeni metotları, farklı bölgeleri önceden eşine rastlanmamış ölçüde birleştirerek hadiseleri küresel düzeyde sahneye göz önüne seriyor. Acaba geleceği hiçbir düzenin dizginleyemeyeceği güçlerin tespit ettiği bir dönemle mi yüz yüzeyız?

Kissinger’ın derin tarihsel incelemelerina ve bizzat yaşadıklarına dayanan Dünya Düzeni, okurları dünya tarihinin mühim hadiseleri içinde bir keşfe çıkarıyor. Soğuk Savaş’ın sonunda Reagan’ın Sovyet Devlet Başkanı Gorbaçev’le yürüttüğü gerilimli müzakerelerle alakalı detaylardan ABD-Çin ilişkilerinin geleceğine; Irak ve Afganistan’da yaşanan çatışmalardan çıkan derslerden İran ile nükleer müzakerelere ilişkin analizlere, Batı’nın Arap Baharı’na tepkisinden Ukrayna sebebiyle Rusya’yla yaşanan gerilime kadar geniş bir yelpazedeki olaylara eşsiz bir bakış olanağı veriyor.

Yaşadığımız dünyayı; kültür, din, gelir dağılımı, bilimsel ilerleme ve önderliğin geleceğimiz üzerindeki etkilerini daha iyi anlamak isteyen herkes bu kitabı mutlaka okumalı….

Derinlik ve ince zekanın müstesna bileşimini tarihi ana başlıklardan bugünün gündemine büyük bir ustalıkla harmanlayan bir Kissinger klasiği…
-Hillary Clinton-

Bu kitap, dış ilişkiler ve dünyanın her köşesinde barışcı ilişkilerin nasıl kurulabileceği, yani çocuklarımıza bırakmak isteyeceğimiz dünyayı nasıl yaratacağımız ile alakalı… ki benim son haftalarda üzerinde en fazla düşündüğüm şey…
-Mark Zuckerberg’s-

Kissinger’ın ulaştığı sonucu tüm başkan adayları okumalı ve iyice anlamalı. Dünya düzeni buna bağlı… -Financial Times-

Eğer Amerika’nın doğru yolda olduğunu kafanızı yoruyorsanız, bu kitabı bırakıp hemen romantik değerlendirmeleri okumaya geçin. Ama eğer kontrolünü kaybettiği bir dünya hususunda endişeleniyorsanız Dünya Düzeni tam size göre…
-New York Times Book Review-

Sayfa Sayısı: 448

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Boyner Yayınları