Pdf Kitap Arşivi

Bir Aktör Hazırlanıyor Pdf indir

Bir Aktör Hazırlanıyor pdf indir, Tiyatro türünde kaleme alınan Bir Aktör Hazırlanıyor kitap ile ilgili özet bilgiler. Bir Aktör Hazırlanıyor kitabı yazar Konstantin Stanislavski tarafından kaleme alınmıştır. Bir Aktör Hazırlanıyor kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2013 ile basılmıştır. ebatında olan Bir Aktör Hazırlanıyor kitabın Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bir Aktör Hazırlanıyor pdf oku, Bir Aktör Hazırlanıyor PDF yandex, Bir Aktör Hazırlanıyor PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bir Aktör Hazırlanıyor PDF Oku

Stanislavski’nin “sistemi” 1920’lerde ilk kez Ingilizceye çevrildiğinden bu yana, Batı’da oyuncu eğitiminde belirleyici bir güce sahip oldu. Stanislavski’nin bütünsel fiziksel teknik yaratmaya yönelik sistematik çabası, tiyatroda oyunculuk standartlarında bir devrim yarattı.

Bugüne kadar, okuyucular ve öğrenciler eksik, yanıltıcı ve okuması güç versiyonlarla yetinmek zorunda kaldı. Hatta bazı yanlış çeviriler, sistemin yorumla sinde belirgin çarpıklıklara yol açtı. Sonunda, Stanislavski’nin çalışı ve eksiksiz bir metin olarak karşınızda. Çeviride, yazarın amaçlarına sadık kalındığı gibi, günümüzün karakterlerinin anlayabileceği bir dil kullanılmıştır.

Bu, tiyatroya yapılan mühim bir katkıdır ve her şeyden mühimsi 20. Yüzyılın en büyük yenilikçilerinden birisi olan Stanislavski’ye bir saygı duruşudur.

“Bir dönüm noktası… mutlaka okunmalı
Times Higher Education

“Mükemmel bir Stanislavski okuması.
Theatre Journal

“Yepyeni, duru bir çeviri.”
Entertainment Weekly

‘Metne sadık kalmak ve konuşma dilinin özgürlüğü kurulan denge, takdiri hak ediyor.”
Times Literary Supplement

Sayfa Sayısı: 460

Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu