Pdf Kitap Arşivi

Bing Bang ve Tanrı Pdf indir

Bing Bang ve Tanrı pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Bing Bang ve Tanrı kitap ile ilgili özet bilgiler. Bing Bang ve Tanrı kitabı yazar Caner Taslaman tarafından kaleme alınmıştır. Bing Bang ve Tanrı kitabı sayfadan oluşmakta olup Türkçe ile basılmıştır. ebatında olan Bing Bang ve Tanrı kitabın İstanbul Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bing Bang ve Tanrı pdf oku, Bing Bang ve Tanrı PDF yandex, Bing Bang ve Tanrı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bing Bang ve Tanrı PDF Oku

Big Bang teorisi, felsefe ve dinler yönünden hangi sonuçları doğruyor? Tanrı var mı? Tanrı’nın varlığı bilimsel verilerle ve akılcı delillerle ispatlanabilir mi? Evren, bilimsel kanunlar, evrensel tüm oluşumlar, bütün canlılar ve biz; rastlantı sonucu mi oluştur, yoksa bilinçli bir yaratılışın ürünleri miyiz? Bütün bu soruların yanıtları, bu kitabın ilgi odağını oluşturmaktadır.
Evren ile ilgili ne düşündüğümüz gerçekten de mühimdir. Evren ile ilgiliki görüşümüz, evrenin bir parçası olan kendimiz ile ilgiliki görüşümüzü de belirlemektedir. Bu kitapta, hem fizik ve astronomi bilimleri, hem felsefe, hem de ilahiyat alanına girilmekte; bütün bu ayrı alanlardaki bilgi birleştirilmekte ve bu alanların arasına örülmüş duvarlara karşı çıkılmaktadır. Yazar bu kitapla, “insancı ilke” tartışmalarına kendi geliştirdiği “Dünya İlkesi” ile katılmaktadır.

Yazarın materyalist felsefeye, Eski Yunan felsefesine, özellikle de Kant’a ve Hawking’e getirdiği orjinal eleştirileri mutlaka okumalısınız. Bu kitapla, hem varlığımızın anlamı ile alakalı sorulara yanıtlar bulacak, hem de bilim, felsefe ve ilahiyat alanına giren konularda mühim bir bilgi birikimine sahip olacaksınız.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 222

Baskı Yılı: 2015

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 153

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: İstanbul Yayınevi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu