1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Beynimiz Nasıl Çalışır? Pdf indir

Beynimiz Nasıl Çalışır? Pdf indir
0

Beynimiz Nasıl Çalışır? pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Beynimiz Nasıl Çalışır? kitap ile ilgili özet bilgiler. Beynimiz Nasıl Çalışır? kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. Beynimiz Nasıl Çalışır? kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Beynimiz Nasıl Çalışır? kitabın Türkçe Say Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Beynimiz Nasıl Çalışır? pdf oku, Beynimiz Nasıl Çalışır? PDF yandex, Beynimiz Nasıl Çalışır? PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Beynimiz Nasıl Çalışır? PDF Oku

Kafanızın içinde neler olduğunu hiç merak ettiniz mi?

Beyin ebatlarının önemi yoktur. Ortalama bir erkek beyni hemen hemen 1400 gram ağırlığındadır. Einstein’ın 1230 gram ağırlığındaki beyni hemen hemendan biraz daha hafiftir. 1921’de Nobel Edebiyat Ödülü’nü almaya hak kazanan Anatole France’ın beyni ise yalnızca 1017 gram ağırlığındaydı. Bu adamları birer dâhi yapan unsur her neyse, bu hemen hemendan büyük bir beyne sahip olmaları değildi.

Artık zeki olmanın beynin büyük yahut ağır olmasıyla alakalı olmadığı bilinmekte. Bugün beynin yapısını anlıyor, her bir bölümünün bizi nasıl biz yaptığını bilinmekte. Beyin hücreleri içindeki alışverişi kaydedebiliyor, beynimizin her bir köşesini hareket halindeyken görüntüleyebiliyor, beyin içindeki bağlantıları takip edip bir hasardan sonra kendilerini nasıl onardıklarını anbean izleyebilinmekte.

Beynimiz Nasıl Çalışır?, beynimizin içinde olup bitenleri, mühim araştırmacıları ve teknolojideki gelişmelerin beyin incelemelerina nasıl katkı sağladığını keşfetmeniz için mükemmel bir kaynak.