Pdf Kitap Arşivi

Türklerde 5 Element Pdf indir

Türklerde 5 Element pdf indir, türünde kaleme alınan Türklerde 5 Element kitap ile ilgili özet bilgiler. Türklerde 5 Element kitabı yazar Nuray Balakalı tarafından kaleme alınmıştır. Türklerde 5 Element kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Türklerde 5 Element kitabın Kripto tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Türklerde 5 Element pdf oku, Türklerde 5 Element PDF yandex, Türklerde 5 Element PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Türklerde 5 Element PDF Oku

Bu çalışmada, Türk evren tasarımı kozmolojisindeki beş ana element üzerinden hareketle mitoloji ve mitoloji bağlamlı diğer alanların şekillenişine vurgu yapılmaktadır. Türk kozmolojisindeki bu beş alan; ateş, maden-metal, su, ağaç ve topraktan buluşmaktedir. Bu çalışmayı oluşturan diğer konular da genelde bu beş ana unsur etrafındaki şekillenmeler şekilinde görülmektedir. On iki hayvanlı takvimden cemrelerin düşmesine, Türk mitolojisi ve Türklerin sosyal, siyasal ve kültürel yaşamını şekillendiren dört ana yönden Kutadgu Bilig’deki dört gezegene, Göktürk Kitabeleri’nden Dede Korkut’a, Hun-Oğuzlardan Yakutlara, Uygurlara kozmoloji ve mitoloji etrafında gelişen bütün olaylara görsellerle bu çalışmada yer verilmiştir. Bilgileri kadar görsellerin orijinalliği ve uyumu bu çalışmanın önemini ve kitaplaştırmadaki değerini bir kat daha yükseltmektadır.

Kozmoloji ve mitoloji bölgesindeki çalışmalarıyla tanınan, araştırmacı-yazar Nuray Balakalı’nin hazırlamış olduğu bu eser umarız ki konu ile ilgili inceleme yapanlara, konuya ilgi duyanlara ve Türklerin bu gizemli dünyaya bakışındaki sırra vakıf olmak isteyenlere yararlı bir kaynak olur.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu