1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Astral Psişik ve Spiritüal İnsan Pdf indir

Astral Psişik ve Spiritüal İnsan Pdf indir
0

Astral Psişik ve Spiritüal İnsan pdf indir, Parapsikoloji türünde kaleme alınan Astral Psişik ve Spiritüal İnsan kitap ile ilgili özet bilgiler. Astral Psişik ve Spiritüal İnsan kitabı yazar Helena Petrovna Blavatsky tarafından kaleme alınmıştır. Astral Psişik ve Spiritüal İnsan kitabı 109 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 10 x 15 ebatında olan Astral Psişik ve Spiritüal İnsan kitabın 1. Basım Mitra tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Astral Psişik ve Spiritüal İnsan pdf oku, Astral Psişik ve Spiritüal İnsan PDF yandex, Astral Psişik ve Spiritüal İnsan PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Astral Psişik ve Spiritüal İnsan PDF Oku

Helena Petrovna Blavatsky (1831-1891) –sık söylendiği şekliyle HPB- modern okültist düşüncenin en mühim karakterlerinden biri kabul edilir. Öğretilerinde Batı ezoterik geleneği ile Doğu düşüncesini birleştirme gayreti güden HPB, “Teozofi” yahut kadim bilgelik adını verdiği kendi sentezini oluşturarak ‘Teozofi Cemiyeti`ni kurmuştur. Bu cemiyet aracılığıyla Karma ve Reenkarnasyon gibi Doğuya özgü kavramları Batı`ya getirmekle kalmamış bunun bunun yanında Budizm, Hinduizm ve diğer Asya dinlerinin yeniden canlanmasında mühim rol oynamıştır.

HPB`nin en iyi bilinen eserleri Peçesiz Isis (1877) ve Gizli Öğreti olsa da 1879`da Hindistan`da kurduğu Theosophist`e, 1887`de yayınlarına başlayan Lucifer`e, editörlüğü William Q. Judge tarafından üstlenilen Path dergisine ve daha az bilinen diğer bazı Teozofi dergileri kaleme aldığı çok sayıda yazısı da en az aynı derecede mühimdir. Bu kitapta, süreli yayınlara gönderdiği çok çeşitli konulardaki yazılar içinden derlenen makaleleri bulunmaktadır.