1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Antik Yunan ve Roma’nın Mitleri ve Efsaneleri Pdf indir

Antik Yunan ve Roma’nın Mitleri ve Efsaneleri Pdf indir
0

Antik Yunan ve Roma’nın Mitleri ve Efsaneleri pdf indir, türünde kaleme alınan Antik Yunan ve Roma’nın Mitleri ve Efsaneleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Antik Yunan ve Roma’nın Mitleri ve Efsaneleri kitabı yazar E. M. Berens tarafından kaleme alınmıştır. Antik Yunan ve Roma’nın Mitleri ve Efsaneleri kitabı 320 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Antik Yunan ve Roma’nın Mitleri ve Efsaneleri kitabın 1. Basım Kanon Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Antik Yunan ve Roma’nın Mitleri ve Efsaneleri pdf oku, Antik Yunan ve Roma’nın Mitleri ve Efsaneleri PDF yandex, Antik Yunan ve Roma’nın Mitleri ve Efsaneleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Antik Yunan ve Roma’nın Mitleri ve Efsaneleri PDF Oku

Antik Yunan ve ardından kurulan Antik Roma medeniyetleri, benzer bir coğrafyayı paylaşmalarının yanında, gündelik hayattan inançlara, kurallardan efsanelere bir çok değeri paylaşıyorlardı. Birbirine çok andıran, hatta çoklukla Antik Yunan’daki bir kavram, kahraman veya efsanenin ad değiştirmesi ile oluşmuş, bir anlatının iki farklı versiyonu olabilecek kadar yakın anlatılara sahiptiler.

Berens’in bu özenli çalışması, hem Antik Yunan medeniyetinin düşünce ve inanç yapısını anlamamıza faydalı oluyor, hem de kavramları, tanrıları sıra sıra tanımlayıp bunların şekillendirdiği anlatıların hem Antik Yunan hem de Antik Roma versiyonunu karşı karşıya geldirarak, iki medeniyet içindeki benzerlik ve değişikliklara erişmemize olanak sağlıyor. 

Kitapta bunun bunun yanında, hem Yunan hem de Roma toplumlarının gündelik yaşamına daha iyi ışık tutması için, efsanelerin özenli ve karşı karşıya geldirmalı anlatımları, ibadetlerine ilişkin zengin ayrıntılarla betimleniyor; bunlara ek olarak toplumsal dinamikleri kavramak yönünden çok mühim bir başka araç olan şenlik, festival ve kutlama/anma merasimlerine ilişkin ayrıntılar da işleniyor.

Yunan ve Roma mitolojisinin, bize çok uzak ve belki de mantıksız gelen bir çok ayrıntısı, dönemin haklarının yaşayış ve düşünüş şekilleri de ifade edilerek anlaşılır kılınıyor.