Pdf Kitap Arşivi

Süryanice Hasret Rüzgarı Pdf indir

Süryanice Hasret Rüzgarı pdf indir, Tarih Prestij türünde kaleme alınan Süryanice Hasret Rüzgarı kitap ile ilgili özet bilgiler. Süryanice Hasret Rüzgarı kitabı yazar Hakan Aytekin tarafından kaleme alınmıştır. Süryanice Hasret Rüzgarı kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2010 ile basılmıştır. ebatında olan Süryanice Hasret Rüzgarı kitabın Chiviyazıları Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Süryanice Hasret Rüzgarı pdf oku, Süryanice Hasret Rüzgarı PDF yandex, Süryanice Hasret Rüzgarı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Süryanice Hasret Rüzgarı PDF Oku

“Söz uçar yazı kalır” misali, hemen hemen 25 yıl önce Midyat’ın Harapmişki köyünden Hollanda’ya göç eden bir Süryani’nin 1992 senesinde TRT’deki “İstekleriniz” programına gönderdiği mektupla başlayan bir macerasın hikayesidir bu kitapta anlatılan. Çöp tenekesinde bulunan mektubun sahibi İsa Bakır’la bir tesadüf eseri mektubu elde eden belgesel film yönetmeni Hakan Aytekin içinde karşılıklı mektuplaşma sürecinde yaşanan bu sıcak dostluk ilişkisi, bu kitabı yarattı.
Süryani dili, kültürü, inancına yönelik bu belgesel çalışma, 3 dilli olma zenginlğini de içeriyor. Metinler; Süryanice, Türkçe ve İngilizce olarak bulunmaktadır.

Sayfa Sayısı: 108

Baskı Yılı: 2010

Dili: Türkçe
Yayınevi: Chiviyazıları Yayınevi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu