1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Antik Mısır: Tanrılar-Kahramanlar ve Firavunlar Pdf indir

Antik Mısır: Tanrılar-Kahramanlar ve Firavunlar Pdf indir
0

Antik Mısır: Tanrılar-Kahramanlar ve Firavunlar pdf indir, türünde kaleme alınan Antik Mısır: Tanrılar-Kahramanlar ve Firavunlar kitap ile ilgili özet bilgiler. Antik Mısır: Tanrılar-Kahramanlar ve Firavunlar kitabı yazar Frank H. Brooksbank tarafından kaleme alınmıştır. Antik Mısır: Tanrılar-Kahramanlar ve Firavunlar kitabı 240 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 12 x 18 ebatında olan Antik Mısır: Tanrılar-Kahramanlar ve Firavunlar kitabın 1. Basım Maya Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Antik Mısır: Tanrılar-Kahramanlar ve Firavunlar pdf oku, Antik Mısır: Tanrılar-Kahramanlar ve Firavunlar PDF yandex, Antik Mısır: Tanrılar-Kahramanlar ve Firavunlar PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Antik Mısır: Tanrılar-Kahramanlar ve Firavunlar PDF Oku

Mısır! Bugün büyülü kelimeyi duyunca zihnimizde ne muazzam görüntüler canlanıyor. Görkemli tapınaklar, gösterişli piramitler, ışıltılı saraylar, kuvvetli firavunlar, kudretli tanrılar… Oysa Mısır’ın antik dönemleri, uzun seneler boyunca bir sır olarak kalmıştı. Günümüze yakın sayılabilecek bir tarihte Rosetta Taşı’nın bulunmasıyla hiyerogliflerin sırrı çözülmüş, bu sayede Mısır’ın büyüleyici detaylarla dolu kadim mit ve efsanelerine giden yol açılmıştı.

İsis ve Osiris’in hikâyesinden Antonius ve Kleopatra’ya, piramitlerin yapılışından Mısır inanış ve efsanelerine kadar Mısır mitolojisine dair merak ettiğiniz her şeyi bu kitapta bulacaksınız. Yazar, antik Mısır’da ulaşılan zenginlik ile ihtişamı ve o dönem yaşam şekilini Mısır mitolojisiyle yoğurarak hikâye tadında anlatıyor.