Pdf Kitap Arşivi

Anıtkabir’in Şifresi Pdf indir

Anıtkabir’in Şifresi pdf indir, Mimari türünde kaleme alınan Anıtkabir’in Şifresi kitap ile ilgili özet bilgiler. Anıtkabir’in Şifresi kitabı yazar Taha Sergen Ergeç Seyit Ali Ergeç tarafından kaleme alınmıştır. Anıtkabir’in Şifresi kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Anıtkabir’in Şifresi kitabın Parola Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Anıtkabir’in Şifresi pdf oku, Anıtkabir’in Şifresi PDF yandex, Anıtkabir’in Şifresi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Anıtkabir’in Şifresi PDF Oku

Arka Kapak Yazısı

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatı ile başlayan gizemli olaylar silsilesi, Ata’mızın ebedi istirahatgahının inşa aşamalarında da kendisini göstermiştir. Sanki gizli bir el sürekli olarak müdahalede bulunmuştur.

 

Kabir yerinin seçiminden tutun da projenin ihale edilmesindeki yaşanan müthişlüklere varıncaya kadar normal gitmeyen olaylar silsilesi yaşanmıştır. Kazananın bir değil üç proje olması, çalışmadan daha çok mimarın birinci seçilmesi, tek başına hiçbir projenin uygulanabilir bulunmayışı, yapılan tadilatlar, gizlenen hakikatler, gizemli sayısal ve sembolik mesajlar, anıtın mimari dokusu, abidevi sanat yaklaşımı, merasim ritüelleri, merasim kortejinin hareket şekli, izlenen güzergâh ve şimdilerde dahi söylenmeyen bazı gerçekler her Türk vatandaşını düşünmeye sevk etmelidir.

 

Anıtkabir sembolik etkileşimin farklı uygulamalarına sahne olmuştur. Bu kitapta sembollerin renk, sayı, şekil, tasarım, kurgu ve geometrik değeri ile verdiği mesajı ortaya koyan birden fazla örnek bulunmaktadır.

 

Bu emsallari anlayıp düşündükçe Atatürk’e, Anıtkabir’e ve bu yapıyı meydana getiren bireylerin ruh ve kabiliyetlerine olan saygınız, hayranlığınız ve onlara olan minnet duygunuz mutlak surette artacaktır.

Yayın Koordinatörü: Ahmet ÜZÜMCÜOĞLU

Genel Yayın Yönetmeni: Celal COŞKUN

Editör: M.Murat SEZER

İç Tasarım: Parola Grafik

Kapak Tasarım: İlknur ŞENTÜRK

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu