1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Alex de Souza Pdf indir

Alex de Souza Pdf indir
0

Alex de Souza pdf indir, Spor ve Sporcular türünde kaleme alınan Alex de Souza kitap ile ilgili özet bilgiler. Alex de Souza kitabı yazar Marcos Eduardo Neves tarafından kaleme alınmıştır. Alex de Souza kitabı 14×22 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2016 ebatında olan Alex de Souza kitabın Türkçe İndigo Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Alex de Souza pdf oku, Alex de Souza PDF yandex, Alex de Souza PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Alex de Souza PDF Oku

Alex, şüphesiz birlikte çalışma bunun bunun yanındalığına eriştiğim büyük bir oyuncuydu. Maç okuma kabiliyeti müthişydü, zeki ve teknikti, sahada olup bitenleri gözden kaçırmıyor ve topa akıl almaz bir rahatlıkla dokunuyordu. Onun futbolu klasik ve rafineydi.

Saha kenarından, sonraki hamlelerini çoğu zaman tahmin edemiyordum. Lakin o, öngörüsüyle yapılması gerekenleri diğerlerinden önce düşünüyordu. Hiç şüphesiz, Brezilya futbolunun en büyük oyuncularından biriydi. Lakin Dünya Kupası’na katılma fırsatı verilmeyerek adaletsizliğe maruz kaldı. Bence 2002’de Brezilya Milli Takımı’nda yer almalıydı.

Kendisi yıldız olduğu halde, sizi idolleştiren biriyle çalışmak pek kolay değildir, fakat sonuçta, onun ve kurduğu o güzel ailenin dostu olma hazzına eriştim. Fenerbahçe’de onun gibi örnek bir profesyonelle çalışmak işimi kolaylaştırmıştı. Takım için önemini gösterme niyetiyle farklı zamanlarda, ondan çok şey talep ettim. Alex bir önderdi ve takımdan yana aldığı her tutum mühimydi. Daha fazla sorumluluk üstlenmesini hedefleyerek, onu kaptan yaptığımda, hemen sorumluluğu üstlendi ve takıma önderlik yaptı. Türkiye’de birlikte çok mutlu anlar yaşadık.

Alex, tüm yaşamını futbola adayarak elde ettiği göz alıcı kariyerini kısa bir süre önce sonlandırdı, olağanüstü futbol yıldızlığının, saha dışındaki tavırlarının bunun yanında bencillikten uzak tutumunun şekillendirdiği bir kişiliğe sahipti. Bütün bunlar onun futbolculuğunu ve eşsiz kişiliğini daha da belirginleştiriyordu.

Zico, Brezilya Milli Takımı’nda 10 numaralı formayı giydi, üç Dünya Kupası’nda (1978, 1982 ve 1986) oynadı; 2006-2007 ve 2007-2008 sezonlarında Fenerbahçe’yi çalıştırdı.