1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

40 İstasyon Paris – New York – Londra Pdf indir

40 İstasyon Paris – New York – Londra Pdf indir
0

40 İstasyon Paris – New York – Londra pdf indir, Fotograf Prestij türünde kaleme alınan 40 İstasyon Paris – New York – Londra kitap ile ilgili özet bilgiler. 40 İstasyon Paris – New York – Londra kitabı yazar Muammer Yanmaz Merih Akoğul tarafından kaleme alınmıştır. 40 İstasyon Paris – New York – Londra kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2015 ile basılmıştır. ebatında olan 40 İstasyon Paris – New York – Londra kitabın Som Araştırma Danışmanlık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda 40 İstasyon Paris – New York – Londra pdf oku, 40 İstasyon Paris – New York – Londra PDF yandex, 40 İstasyon Paris – New York – Londra PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

40 İstasyon Paris – New York – Londra PDF Oku

Dünyanın üç gözde metropolü; Paris, New York ve Londra’da 120 metro istasyonu ve Türkiye’den 120 yüz… Paris, New York ve Londra’da sanat, bilim ve iş dünyasındaki üretimleriyle dikkat çeken 120 kişi; metro duraklarının sağladığı mekan birliği ve Muammer Yanmaz’ın görsel anlatım diliyle 40 İstasyon kitabında ortak bir yolculuğa çıkıyorlar. Merih Akoğul’un önsözü ile sunulan kitap, bugün bazıları aramızda olmayan 120 kıymetli insanımıza saygı niteliği de taşıyor. Kitapta Komet, Güzin Dino, Nilüfer Göle, Talip Özkan, Burhan Doğançay, Gürer Aykal, Şirin Devrim, Arif Mardin, Mehmet Öz, Hüseyin Çağlayan, Emre Aracı gibi birbirinden farklı alanlarda eserler veren Türklerin portreleri yer alıyor.

“Fotoğraflanan 120 birinin hepsi, genç yaşlı demeden, Türkiye tarihine ve içine dünyaya geldikları 20. yüzyıla dair izler içinde yer alıyor. Bu izler arada bir Cumhuriyet’in ilk senelerında devlet bursu ile Batı’ya gönderilen “Türk Prometheleri”nin devamını oluşturan “harika çocuklar”ın, arada bir de Türkiye’de Osmanlı’nın son zamanları saygınlığıyla iyice tesirini hissettiren Amerikan okullarının sonucu… Bazı zaman de o şehirlerde yaşamayı seçmiş bireylerin tebdil-i mekân olarak gördükleri o coğrafyalarda bir yaşam ve özgürlük alanı ve nefes arayışları… Ezcümle, fotoğraflanan 120 birinin hepsi toplum içindeki duruşları, mücadeleleri, yaratıcılıkları, sanatları, düşüncesiyat ve değişiklikleri ile yaşadıkları şehre müthiş bir zenginlik katıyorlar.”

Sayfa Sayısı: 276

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Som Araştırma Danışmanlık