1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Son Hattatlar – İbnülemin Külliyatı Pdf indir

Son Hattatlar – İbnülemin Külliyatı Pdf indir
0

Son Hattatlar – İbnülemin Külliyatı pdf indir, Sanat Prestij türünde kaleme alınan Son Hattatlar – İbnülemin Külliyatı kitap ile ilgili özet bilgiler. Son Hattatlar – İbnülemin Külliyatı kitabı yazar İbnülemin Mahmut Kemal İnal tarafından kaleme alınmıştır. Son Hattatlar – İbnülemin Külliyatı kitabı 620 sayfadan oluşmakta olup 1. Hamur ile basılmıştır. 23,5 x 33 ebatında olan Son Hattatlar – İbnülemin Külliyatı kitabın 1. Basım Ketebe tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Son Hattatlar – İbnülemin Külliyatı pdf oku, Son Hattatlar – İbnülemin Külliyatı PDF yandex, Son Hattatlar – İbnülemin Külliyatı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Son Hattatlar – İbnülemin Külliyatı PDF Oku

Son Hattatlar yahut İbnülemin’in verdiği isimle Kemâlü’l-Hattâtîn; Gelibolulu Âlî’den ve Müstakimzâde Süleyman Saadeddin Efendi’den devralının biyografi yazımının son halkasını temsil ediyor.

İbnülemin kaynaklardan ulaştığı yahut bizzat tanıştığı hattatların ayrıntılı yaşamöykülerini ve eserlerinden numuneleri bir araya getiriyor. Bunun yanında Osmanlı’nın son zamanında yetişmiş hattatların büyük bir kısmı yalnızca ketebe kaydında bir isim olmaktan kurtuluyor; isimleri, fotoğrafları, hatt-ı destleri İbnülemin’in eserinde hayat buluyor. İbnülemin’in bütün biyografik eserleri bunun yanı sıra otobiyografik eserlerdir. Bu bakımdan hatta ve hat sanatına ilgisi olmayanlar da bu kitapta son devir bir İstanbul efendisinin yaşamına, ikili ilişkilerine, siyasi anılarına, kitap kültürüne dair enteresan anekdotlar bulabilirler.

Son Hattatlar’ın tekrar basımında önceki baskıların maddî koşullar sebebiyle izin vermediği fakat bugün olabilecek olan değişiklikler yapılmıştır. Bunlardan en mühimsi hat levhalarının renkli olarak basılması ve siyah beyaz silik hattat fotoğraflarının elle çizilmesidir.