1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Babil Mitolojisi-Mezopotamya Efsaneleri ve İnanışları Pdf indir

Babil Mitolojisi-Mezopotamya Efsaneleri ve İnanışları Pdf indir
0

Babil Mitolojisi-Mezopotamya Efsaneleri ve İnanışları pdf indir, türünde kaleme alınan Babil Mitolojisi-Mezopotamya Efsaneleri ve İnanışları kitap ile ilgili özet bilgiler. Babil Mitolojisi-Mezopotamya Efsaneleri ve İnanışları kitabı yazar Leonard William King tarafından kaleme alınmıştır. Babil Mitolojisi-Mezopotamya Efsaneleri ve İnanışları kitabı 13,5 x 19,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Babil Mitolojisi-Mezopotamya Efsaneleri ve İnanışları kitabın Türkçe Maya Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Babil Mitolojisi-Mezopotamya Efsaneleri ve İnanışları pdf oku, Babil Mitolojisi-Mezopotamya Efsaneleri ve İnanışları PDF yandex, Babil Mitolojisi-Mezopotamya Efsaneleri ve İnanışları PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Babil Mitolojisi-Mezopotamya Efsaneleri ve İnanışları PDF Oku

Mitolojiler tamamen hayal ürünü müydü, yoksa başka dünyaların hikâyeleri miydi? Birçok değişik kültürün ve coğrafyanın mitolojisini sıra sıra ele alacak dizimizin ikinci kitabı, kadim bir coğrafya olan Mezopotamya’nın mitolojisi.

Medeniyet, bundan sekiz bin yıl önce, Fırat ve Dicle nehirlerinin içindeki verimli topraklarda dünyaya geldi. Çevredeki dağlardan ve çöllerden gelen bireylerin burada kurduğu Babil, antikçağın en mühim ve görkemli şehirlerindendir. Mezopotamya’da gerçekleştirilen kazılar neticesinde elde edilmiş yazıtlara dayanan bu araştırma, Babil, Asur ve Sümer mitolojisiyle alakalı temel gerçekleri görülmektedirıyor. Bu kitap sizi tanrılarla şeytanların, kahramanlarla kralların büyülü dünyasına davet ediyor.