1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

1944 Irkçılık Turancılık Davası-Mahkeme Günlükleri Pdf indir

1944 Irkçılık Turancılık Davası-Mahkeme Günlükleri Pdf indir
0

1944 Irkçılık Turancılık Davası-Mahkeme Günlükleri pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan 1944 Irkçılık Turancılık Davası-Mahkeme Günlükleri kitap ile ilgili özet bilgiler. 1944 Irkçılık Turancılık Davası-Mahkeme Günlükleri kitabı yazar Nejdet Sançar tarafından kaleme alınmıştır. 1944 Irkçılık Turancılık Davası-Mahkeme Günlükleri kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan 1944 Irkçılık Turancılık Davası-Mahkeme Günlükleri kitabın Türkçe Bozkurt tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda 1944 Irkçılık Turancılık Davası-Mahkeme Günlükleri pdf oku, 1944 Irkçılık Turancılık Davası-Mahkeme Günlükleri PDF yandex, 1944 Irkçılık Turancılık Davası-Mahkeme Günlükleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

1944 Irkçılık Turancılık Davası-Mahkeme Günlükleri PDF Oku

Arka Kapak Yazısı

 

1944-1945 senelerındaki Irkçılık – Turancılık Davası’nın sanıklarından Nejdet Sançar, 07 Eylül 1944 tarihinden bu yana duruşmaların seyrini, mahkemenin safhalarını, savcı ve hâkimlerin sorularını, sanıkların yanıt ve savunmalarını, ufak boy defterlere eski harflerle yazmıştır.

* * *

Olayların ve duruşmaların kahramanlarından biri ve doğrudan doğruya şahidi olan Nejdet Sançar’ın günü gününe tuttuğu notlar, Cumhuriyet tarihinin mühim bir safhası için belge niteliğindedir. Türk milliyetçiliği tarihinde “Irkçılık – Turancılık Davası” olarak anılan duruşmaların da birinci elden kaynağıdır. Davanın ayrıntılı bir tarihini ve yargılanan bireylerin biyografilerini araştırmak ve yazmak isteyenler mutlaka bu notlara başvuracaklardır.

 

-Prof. Dr. Ahmet B. Ercilasun / Sunuş yazısından-