1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Robin Hood-Kısaltılmış Metin Pdf indir

Robin Hood-Kısaltılmış Metin Pdf indir
0

Robin Hood-Kısaltılmış Metin pdf indir, Okul Çağı 6-10 Yaş türünde kaleme alınan Robin Hood-Kısaltılmış Metin kitap ile ilgili özet bilgiler. Robin Hood-Kısaltılmış Metin kitabı yazar Howard Pyle tarafından kaleme alınmıştır. Robin Hood-Kısaltılmış Metin kitabı 13 x 19,5 sayfadan oluşmakta olup 1. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Robin Hood-Kısaltılmış Metin kitabın İngilizce İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Robin Hood-Kısaltılmış Metin pdf oku, Robin Hood-Kısaltılmış Metin PDF yandex, Robin Hood-Kısaltılmış Metin PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Robin Hood-Kısaltılmış Metin PDF Oku

Dünya tarihinin en ünlü halk kahramanlarından birisi olan Robin Hood, zorlu bir zamanda ortaya çıkmış ve yoksulların, mazlumların koruyucusu olmuştur. Tarihte böyle birinin yaşayıp yaşamadığı kesinlikle bilinmez. Lakin dönemin halk türkülerinde ve hikâyelerinde Robin Hood’un adı ve kahramanlıkları sürekli olarak geçmektedir. Tarihçiler birkaç ünlü kişiliğin zamanla halkın zihninde birleşip tek bir kahramana dönüştüğünü söylemektedir. Bu nedenle Robin Hood iyi kalpli, merhametli ve insani kusurları olan bir karakterdir.

Çılgın bir maceraperesttir, ama harika bir önderdir. Fakirleri ve mazlumları savunur, ama hakkı yenen üst sınıfa da yardım eder. Yani aslında bireylerin tarih boyunca özlediği adaletin savunucusudur.

Bu nedenle ünü kısa bir sürede İngiltere’nin dışına taşmış ve maceraları 19. yüzyılda bir çok yazar tarafından kaleme alınmıştır.