1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Yunus Emre Aşka Vardıktan Sonra Kanadı Pdf indir

Yunus Emre Aşka Vardıktan Sonra Kanadı Pdf indir
0

Yunus Emre Aşka Vardıktan Sonra Kanadı pdf indir, Tasavvuf türünde kaleme alınan Yunus Emre Aşka Vardıktan Sonra Kanadı kitap ile ilgili özet bilgiler. Yunus Emre Aşka Vardıktan Sonra Kanadı kitabı yazar Kevser Yeşiltaş tarafından kaleme alınmıştır. Yunus Emre Aşka Vardıktan Sonra Kanadı kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2014 ile basılmıştır. ebatında olan Yunus Emre Aşka Vardıktan Sonra Kanadı kitabın Sınır Ötesi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Yunus Emre Aşka Vardıktan Sonra Kanadı pdf oku, Yunus Emre Aşka Vardıktan Sonra Kanadı PDF yandex, Yunus Emre Aşka Vardıktan Sonra Kanadı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Yunus Emre Aşka Vardıktan Sonra Kanadı PDF Oku

Yunus Emre Bâtıni Öğretisi’ne göre: “Kanat Arşa götürür fakat ötesine geçmek için kanat yüktür terk edilir. Ondan sonrasına kanatsız devam edilir.”

Bilindiği gibi 13. ve 14. yüzseneler Anadolu’da Sufi çalışmalarının zirve yaptığı bir döneme denk gelir. Yunus Emre de bu dönemler içinde yaşamış çok büyük bir mürşittir. İlk Sufi Öğretisi’ni Hacı Bektaş-ı Veli Dergâhı’ndan almış fakat O’nun asıl eğitimi Hacı Bektaş-ı Veli’nin kendisini yanına yolladığı Taptuk Emre Dergâhı’nda gerçekleştirilmiştir.

Aşk… Vuslat…

Yunus Emre’yi anlamak için önce O’nun soyadının anlamından başlamak gerekir. Emre “aşık” demektir. “Aşk” sözcüğü Sufizm’de çok bunun bunun yanındalıklı bir kullanılış alanına sahiptir. Sufizm’in temel kavramlarının başında gelmektedir. Tasavvufi – Bâtıni Öğreti’de aşk sözcüğünün içinde barındırdığı anlam, vuslata olan özlem ve cezbedir. Vuslattan kasıt ise varlığın kendi ruhsal büyüklüğüyle buluşmasıdır. Kendini bulması, kendini bilmesi, kendi sırlarına ulaşarak; “Tanrısal – İlahi Sırlar”a kavuşmasıdır burada anlatılmak istenen vuslat…

Büyük okyanustaki bir damlanın hikâyesidir bu… Okyanustan süzülüp bu dünyanın karanlığına bürünen ama içinde sakladığı ışığı hiç unutmayan ve bir gün yeniden o okyanusla kavuşacağını bilen bilgelerin öyküsüdür bu… O büyük mürşitin engin dünyasının aşkı üstünüze olsun.. O aşk yüreğinizi ve yolunuzu aydınlatsın…

Sayfa Sayısı: 200

Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe
Yayınevi: Sınır Ötesi Yayınları