1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital Pdf indir

Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital Pdf indir
0

Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital pdf indir, Politika/Araştırma türünde kaleme alınan Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital kitap ile ilgili özet bilgiler. Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital kitabı yazar Thomas Piketty tarafından kaleme alınmıştır. Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2014 ile basılmıştır. ebatında olan Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital kitabın İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital pdf oku, Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital PDF yandex, Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital PDF Oku

Bazılarına göre, adaletsizliğin sürekli olarak arttığı dünya çapında eşitsizlik uçurumları giderek derinleşirken, kimileri de gelirler ve servetler içindeki mesafelerin doğal bir eğilimle daraldığını, sisteme dışarıdan müdahale edilmezse bu sürecin daha sağlıklı işleyeceğini ileri sürüyorlar. Peki, bu hususta bir fikir oluşturabilmek için eşitsizliklerin uzun vadeli değişim eğrisi ile ilgili, yani eşitsizliğin dünden bugüne tarihi ile ilgili bilgi sahibi olmak gerekmez mi?

On beş yıllık bir araştırmanın ürünü olan ve ekonomi terminolojisine yabancı olan okurlar tarafından da basit bir şekilde anlaşılabilecek bir dille yazılmış Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital, bu husustaki boşluğu çok geniş bir veri tabanıyla dolduruyor. Hem zaman (tarihsel veriler) hem de coğrafya içinde (tüm dünya çapından veriler) karşı karşıya geldirmalı bir yöntemin kullanıldığı bu temel eser, Thomas Piketty’nin kelimeleriyle, “bir ekonomi kitabı olduğu kadar, bir tarih kitabı” da olma özelliğini taşıyor.

Fransız ekonomist Thomas Piketty’nin magnum opus’u Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital’in yılın hatta belki de önümüzdeki on yılın en mühim kitabı bulunacağını rahatlıkla aktarabiliriz.
(Paul Krugman, New York Times 23.03.2014)

Thomas Piketty bu esaslı kitabıyla hem akademik dünyaya, hem de tüm okuyuculara büyük bir hizmet vermekte. Sunduğu tez gücünü ona buna saldırmaktan veya politik gündemden değil, dikkatlice toplanmış ve analiz edilmiş verilerden ve gerekçelendirilmiş düşünceden alıyor.
(Rakesh Khurana, Harvard Business School)

Bazı kitaplar yalnızca okunur, bazı kitaplar ise taşı gediğine öyle bir koyar ki insanda canla başla okuma isteği uyandırırlar, Thomas Piketty’nin Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital isimli kitabı bariz biçimde bu ikinci kategoriye giriyor.
(Perry Lam, South China Morning Post, 23.05.2014)

Piketty eşitsizlik hususunda olabileceken son dönemin en mühim düşünürü… Bu kitapta servet uçurumları hususunda liberal çevrelerde hâlihazırda hissedilen rahatsızlığı haklı çıkaracak yetkin bir çerçeve sunuyor…
(Jordan Weissmann, Slate, 22.04.2014)

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 763

Baskı Yılı: 2015

Ciltli:

Sayfa Sayısı: 768

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları