Pdf Kitap Arşivi

Unutulacak Şeyler Pdf indir

Unutulacak Şeyler pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Unutulacak Şeyler kitap ile ilgili özet bilgiler. Unutulacak Şeyler kitabı yazar Sinan Canan tarafından kaleme alınmıştır. Unutulacak Şeyler kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2016 ile basılmıştır. ebatında olan Unutulacak Şeyler kitabın Tuti Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Unutulacak Şeyler pdf oku, Unutulacak Şeyler PDF yandex, Unutulacak Şeyler PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Unutulacak Şeyler PDF Oku

Daha önce sizi Fraktal Düşünceler’imin dehlizlerine davet etmiş, ardından Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler’in var olduğuna ikna etmeye gayret etmiştim. Sonra da Değişen Be(y)nim ile beyinlerimizi anlatmaya çalıştım size; her birimizin değişmeye nasıl mecbur ve mahkûm olduğunun altını çizmek için… Şimdi, senelerdır kendime hatırlatmaya muvaffak bi hayli beni yanlışlardan döndüren, yaşamımın çözünürlüğünü arttıran ama ne hikmetse çok fazla unuttuğum, unuttuğumuz, unutulan şeylere dair notlarımla karşınızdayım. Hatırlamaya en fazla ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda daha fazla unuturuz bazı şeyleri, bazı mühim şeyleri…

Unutulacak Şeyler, her şeyin gördüğümüz gibi olmadığını sezgisel olarak hisseden, görünenin ve gösterilenin arkasını merak eden tecessüs sahipleriyle bir hasbıhaldir. Sadece ve yalnızca de, ilk kez kendime, bir hatırlatmadır…

“Çağın insanı bir taraftan tutucu dinî geleneğin insan düşüncesini kısıtlayan cenderesinden, diğer taraftan modern militan ateizmin inanca savaş açmasından şaşırmış durumda. Sapmış inanışla mücadele etmesi gereken modern insan, inançla mücadele ediyor.İnançlarını savunmaya çalışan modern Müslüman aşırı siyasallaşmış durumda, ‘Medeniyet İnşa Etme’ idealini önemsemiyor. Elinde bulunan elmas değerindeki bilgileri Batı zihnine sunamıyor ve satamıyor. Bu konuyu dert edinenlerden birisi de Prof. Dr. Sinan Canan. “Unutulacak Şeyler” eseriyle bize felsefî bir ziyafet sunmuş, kendisini kutluyorum.”
-Prof. Dr. Nevzat Tarhan-

“Bilimle uğraşmak zor iş. Hele ki bilmeyene anlatmak, daha da zor… Sinan Canan zor olanı hep başarıyor. Uzak ve soğuk bulduğumuz bilim dünyasını bizler için yine keyifli ve anlaşılır hale getiriyor.”
-Pelin Çift-

Sayfa Sayısı: 232

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Tuti Kitap

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu