Pdf Kitap Arşivi

Hasan-Ali Yücel ve Türk Aydınlanması Pdf indir

Hasan-Ali Yücel ve Türk Aydınlanması pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Hasan-Ali Yücel ve Türk Aydınlanması kitap ile ilgili özet bilgiler. Hasan-Ali Yücel ve Türk Aydınlanması kitabı yazar A. M. Celal Şengör tarafından kaleme alınmıştır. Hasan-Ali Yücel ve Türk Aydınlanması kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2015 ile basılmıştır. ebatında olan Hasan-Ali Yücel ve Türk Aydınlanması kitabın İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Hasan-Ali Yücel ve Türk Aydınlanması pdf oku, Hasan-Ali Yücel ve Türk Aydınlanması PDF yandex, Hasan-Ali Yücel ve Türk Aydınlanması PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Hasan-Ali Yücel ve Türk Aydınlanması PDF Oku

Milletvekili, Milli Eğitim Bakanı, Tercüme Bürosu ve Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nın kurucusu, Köy Enstitüleri’nin fikir babası, tarihçi, musikişinas, edebiyatçı, eğitimci ve gazeteci… Cumhuriyet tarihinin en mühim isimlerinden Hasan-Âli Yücel’in hemen sıralanabilecek unvan ve özelliklerinden yalnızca birkaçı.

Prof. Dr. A.M. Celâl Şengör, bu çok yönlü Cumhuriyet aydınını akademisyen titizliğiyle kaleme aldığı Hasan-Âli Yücel ve Türk Aydınlanması kitabında derinlemesine inceliyor ve tartışıyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı eğitim reformlarının destekçisi ve uygulayıcısı, aydınlanma ideallerinin şaşmaz takipçisi Yücel’in, yalnızca geçmişe değil, bugüne ve hatta yarınlara ışık tutacak zenginlikteki düşünce dünyası gözler önüne seriliyor.

Sayfa Sayısı: 192

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu