Ders Kitapları

YDS Grammar Pdf indir

YDS Grammar pdf indir, Sınav Kitapları türünde kaleme alınan YDS Grammar kitap ile ilgili özet bilgiler. YDS Grammar kitabı yazar Osman Çetin tarafından kaleme alınmıştır. YDS Grammar kitabı 19,5 x 27 sayfadan oluşmakta olup 256 ile basılmıştır. 2012 ebatında olan YDS Grammar kitabın Delta Kültür-Eğitim tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda YDS Grammar pdf oku, YDS Grammar PDF yandex, YDS Grammar PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

YDS Grammar PDF Oku

Üç bölümden bir araya gelen bu kitap, 2000 senesinden şimdiye kadar çıkmış olan YDS, KPDS, ÜDS ve KPSS soruları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Birinci bölümde bulunan 11 gramer konusu, özet konu anlatımları, sınav mantığını yansıtacak özgün konu tarama testleri ve sınavlar için son derece mühim olan kelime bilgisi testleri ile verilmiştir. Bu bölümde bunun bunun yanında 23 cloze test bulunmaktadır. Kelime bilgisi yeterli olmayan öğrencilerin, paragraf ve cümleleri doğru anlamada zorlandıkları görülmektedir. Genel kelime bilgisinin bunun yanında, çeşitli dil bilgisi yapılarının ölçüldüğü bu bölümde, arada bir adayların sözcüklerin anlamlarını bilmeleri bile yeterli olmamaktadır. Kelimelerin anlamı bilinmese de, cümle içindeki ipuçları dikkate alınarak doğru seçeneğin bulunması olabilecekdür.

İkinci bölümde, 21 okuma parçası bulunmaktadır. Okuma parçaları, metinlerde geçen sözcüklerin anlamları ve metin analizleri çerçevesinde verilmiştir. Sınavlarda başarılı olabilmek için olabilecek olabildiğince okuma çalışması yapmak gerekmektedir. Sınavlara okuma çalışması yaparak hazırlanan bireylerin kelime ve gramer detaylarını artırdıkları, okuduğunu anlama kabiliyetlerini geliştirdikleri ve böylece edinilen bilgiyi kalıcı hale dönüştürdükleri unutulmamalıdır. Bu nedenle ikinci bölümde bulunan okuma çalışması parçalarının, metin analizleri dikkate alınarak okunması faydalı olacaktır.

Üçüncü bölümde, 17 genel gramer testi bulunmaktadır. Bu testlerde sınava hazırlanan adayların, kelime ve gramer detaylarını ölçerek hatalarına çözüm aramaları amaçlanmıştır.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu