Edebiyat Kitapları

Vadideki Zambak Pdf indir

Vadideki Zambak pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Vadideki Zambak kitap ile ilgili özet bilgiler. Vadideki Zambak kitabı yazar Honore de Balzac tarafından kaleme alınmıştır. Vadideki Zambak kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2016 ile basılmıştır. ebatında olan Vadideki Zambak kitabın İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Vadideki Zambak pdf oku, Vadideki Zambak PDF yandex, Vadideki Zambak PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Vadideki Zambak PDF Oku

Honoré de Balzac (1799-1850): 19. yy Fransız edebiyatının büyük ismi. Edebi kariyerine oyun yazarak başladı. Lakin aldığı eleştiriler neticesinde romana yöneldi. Yirmi yılda 85 romanı bitirdi, öldüğünde arkasında 50 roman taslağı bıraktı. 1830 senesinde kurmaca eserlerini Dante’nin İlahi Komedya’sına atıfla İnsanlık Komedyası başlığı altında topladı. Bir kısmı zamanla edebiyatın arketiplerine dönüşen 2000’i aşkın karakter yarattı, tüm bu karakterleri önyargıdan uzak analitik bir yaklaşımla, toplumsal sınıfından yalıtmaksızın ele aldı. Romana kazandırdığı toplumsal ve gerçekçi çerçeve ona gerçekçi romanın kurucusu unvanını kazandırdı.

İnsanlık Komedyası’nın Töre İncelemesi ayağında Taşra Yaşamından Sahneler başlığı altında bulunan Vadideki Zambak 1836 senesinde yayımlandı. Roman, gençlikten yetişkinliğe uzanan yolu, evli bir kadına duyduğu aşkla kateden Felix’in hikâyesini anlatıyor.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 328

Baskı Yılı: 2016

Ciltli:

Sayfa Sayısı: 328

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu