Pdf Kitap Arşivi

Uygarlığın Kökeni Sumerliler 2 Pdf indir

Uygarlığın Kökeni Sumerliler 2 pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Uygarlığın Kökeni Sumerliler 2 kitap ile ilgili özet bilgiler. Uygarlığın Kökeni Sumerliler 2 kitabı yazar Muazzez İlmiye Çığ tarafından kaleme alınmıştır. Uygarlığın Kökeni Sumerliler 2 kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2011 ile basılmıştır. ebatında olan Uygarlığın Kökeni Sumerliler 2 kitabın Kaynak Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Uygarlığın Kökeni Sumerliler 2 pdf oku, Uygarlığın Kökeni Sumerliler 2 PDF yandex, Uygarlığın Kökeni Sumerliler 2 PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Uygarlığın Kökeni Sumerliler 2 PDF Oku

Elinizdeki kitapta, şimdilerden 4000 yıl önce yaşayan Sumerlilerin tüm günlük yaşantısı okurlara aktarılıyor.

O zamanda çocuklar, bugünün çocukları gibi okullara gidip, ödevlerini yapıyorlar mıydı? Yoksa gün boyu tembellik yapıp babalarının verdiği rüşvetlerle sınıf mı geçiyorlardı?
Acaba öğretmenler rüşvet tekliflerine ne diyordu?
Kadınlar evde yemek pişirmek dışında bir iş yapıyorlar mıydı?
Krallar ve şehir beyleri, ülkenin âdil olarak idare edilmesi için ne yapıyorlardı?
İnsanlar hep çalışmakla ve savaşmakla ömür mü tüketiyorlardı. Hiç mi eğlenmiyorlardı?

Kitapta bulunan bazı konu başlıkları:
Tarihte Açılan ilk Okullar ve Eğitim… Sumer Dini… Sumer Tanrı Evleri… Sumer’de Kölelik… Sumerlerde Ekonomi… Sumerlilerde Sanat… Sumer’de Müzik… Sumer’de Arşiv ve Kitaplıklar… Sumer’de Askerlik ve Krallık… Sumer’de Kadın… Sumer Rüyaları… Sumer’de Sihir ve Büyü…

Sayfa Sayısı: 244

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: Kaynak Yayınları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu