1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Doğanın İşaretlerini Okumanın Kaybolmuş Sanatı Pdf indir

Doğanın İşaretlerini Okumanın Kaybolmuş Sanatı Pdf indir
0

Doğanın İşaretlerini Okumanın Kaybolmuş Sanatı pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Doğanın İşaretlerini Okumanın Kaybolmuş Sanatı kitap ile ilgili özet bilgiler. Doğanın İşaretlerini Okumanın Kaybolmuş Sanatı kitabı yazar Tristan Gooley tarafından kaleme alınmıştır. Doğanın İşaretlerini Okumanın Kaybolmuş Sanatı kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Doğanın İşaretlerini Okumanın Kaybolmuş Sanatı kitabın Destek Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Doğanın İşaretlerini Okumanın Kaybolmuş Sanatı pdf oku, Doğanın İşaretlerini Okumanın Kaybolmuş Sanatı PDF yandex, Doğanın İşaretlerini Okumanın Kaybolmuş Sanatı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Doğanın İşaretlerini Okumanın Kaybolmuş Sanatı PDF Oku

Yazar ve gezgin Tristan Gooley, doğada, açık arazilerde dolaşırken, ipuçları ile dolu doğal bir dünyanın farkına varır. Ağacın kökleri güneşin yönünü belirtir. Büyükayı, zamanı anlatır. Yanınızdan geçen kelebek hava için bir ipucudur. Bir kumul, hâkim rüzgârı görülmektedirtır. Tarçın kokusu rakımdan bahseder. Tomurcuklanan bir çiçek güneyi tasvir eder. Gooley, DOĞANIN İŞARETLERİNİ OKUMANIN KAYBOLMUŞ SANATI ile anavatanında ve dünyanın dört bir yanında arazi yürüyüşlerine onlarca yıl harcayarak tahmin ve izleme metotları için elde ettiği 850’den fazla ipucunu paylaşıyor. İster kıyı şeridi boyunca ister kırlarda, ister dağlarda ister şehirde, isteğe göre gece yürüyün, bu kitap, arazinin, Güneş’in, Ay’ın, yıldızların, bitkilerin, hayvanların ve bulutların neleri açıklayabileceği hususunda müthiş bir kaynak; yeter ki nasıl etrafınıza bakmanız gerektiğini bilin!

“Yaşadığımız çağın hızına uyum sağlamak maksadıyla kendimize yaşam alanı olarak seçtiğimiz büyükşehirlerin beton ormanlarının içinde bilgisini kullanmayı unuttuğumuz, fakat genlerimizde hâlâ kayıtları bulunan doğayla sohbetimizi yeniden başlatmamızın ipuçlarını taşıyan rehber bir kitap. Çünkü kaynakla bağlantı, özümüzle bağlantımızı kuvvetlendirir.”

– Meltem Güner – 

“Yeryüzünün en kutsal kitabı doğanın kendisidir. O nedenle yaratılmış ve yaratılacak olan her canlının özgürlüğüne göre derinleşir ve sırlarla dolu sayfalarını bir bir açık eder. Bunu yaparak, yaratımın akıl almaz kusursuzluğuna hayranlık uyandırırken, okuyucunun özünü derinleştirip, göğün kutlu yasalarını ruhuna, adeta keçe işler gibi, sabırla yoğurur. 

Böylelikle özü, binlerce senedir atalarının yürümüş olduğu yoldaki ayak izlerini takip etmeyi öğrenir. 

O yoldaki gerçek ve gerekli olanla, yaşamın yolunu sıra sıra yürürken, doğanın bütünlüğünü görülmektediran huzur ve dinginliği soluk soluk içine nakışlayan bir kişiliğe, bir bilgeliğe erişir.

Doğa ülke ve sınır tanımadığı gibi, yasaları ve işaretleri de sınıra bağlı değildir. Doğa tek bir dili konuşur. İşaretleri de grameridir.”

– Asu Mansur –