1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Su Üstüne Yazı Yazmak Pdf indir

Su Üstüne Yazı Yazmak Pdf indir
0

Su Üstüne Yazı Yazmak pdf indir, Tasavvuf türünde kaleme alınan Su Üstüne Yazı Yazmak kitap ile ilgili özet bilgiler. Su Üstüne Yazı Yazmak kitabı yazar Muhyiddin Şekur tarafından kaleme alınmıştır. Su Üstüne Yazı Yazmak kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2010 ile basılmıştır. ebatında olan Su Üstüne Yazı Yazmak kitabın Sufi Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Su Üstüne Yazı Yazmak pdf oku, Su Üstüne Yazı Yazmak PDF yandex, Su Üstüne Yazı Yazmak PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Su Üstüne Yazı Yazmak PDF Oku

“İnsanların taş üzerine yazdıkları yüzyıllık yazılar, Allah için su üstüne yazılmış yazı gibidir.”

Amerika’da doğan, orada İslam’la tanışan ve halen orada yaşayan, çeşitli Amerikan ve Avrupa üniversitelerinde psikolojik danışmanlık dalında akademisyenlik yapan Muhyiddin Şekûr Su Üstüne Yazı Yazmak’ta tasavvufa giriş öyküsünü anlatıyor. Şekûr, bu macerası tasavvufla karşılamasından başlatıp şeyhinin rehberliğinde eriştiği dervişliğe ve ötesine kadar götürüyor. Şeyhinden aldığı “ders”lerle yaşamın her anına dalga dalga yayılan ve hepsi birer hikmete işaret eden, kendisine sunulan lütufları ve bu yolda geçirdiği dönüşümü dile getiriyor. Bölümler içinde ilerledikçe, okur da günlük yaşamın içinde insana yapılan ilahi çağrıya tanık oluyor.

Lavabonun tıkanması, biriken günahlara karşı bir ikazdır aslında. Sadece perşembeleri kendisini aramasını söyleyen şeyhine ulaşamadığında yaşadığı hayal kırıklıkları, yazarı Allah’a giden yolda pişiren ateştir. Yolda rastladığı yaralı kuş, şehirde kopması beklenen fırtına ve arabasının bozuluşu hep semadan gelen işaretlerdir görmeyi bilene.

Eski bir plakçaların iğnesini ararken aslında kaybettiği inancını aramaktadır. Ve tüm bu olaylarda okur, yazarın içtenyetine, arada bir acemiliklerine, tereddütlerine, ama en fazla da teslimiyetine şahit olur ve onunla birlikte ruhun ve kalbin bu müthiş macerasıne dâhil olur.

Su Üstüne Yazı Yazmak, okura karanlıklar içinden bir ışık sunuyor, soluk aldırıyor, umut aşılıyor…

Arayış içinde olanlar ve aradığını tasavvufta bulmayı umanlar için kaçırılmayacak bir roman.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 336

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 206

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Sufi Kitap