1. Anasayfa
  2. Edebiyat Kitapları

Son Ada Pdf indir

Son Ada Pdf indir
0

Son Ada pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Son Ada kitap ile ilgili özet bilgiler. Son Ada kitabı yazar Zülfü Livaneli tarafından kaleme alınmıştır. Son Ada kitabı 2013 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. Türkçe ebatında olan Son Ada kitabın Doğan Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Son Ada pdf oku, Son Ada PDF yandex, Son Ada PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Son Ada PDF Oku

“Zülfü büyük kapıdan bu romanıyla girmiştir.”
-Yaşar Kemal-

Son Ada’nın adsız anlatıcısı, adını kendisinin koyduğu bu yeri “son sığınak, son insani köşe” olarak niteliyor. Anlattığı, nerdeyse bir ütopya: “Herkes elinden geldiği kadarını, içinden geldiği kadarını yapıyordu.” Lakin bu durum uzun sürmez: Ülkenin darbeci başkanının emekliliğini huzur içinde geçirmek için adaya yerleşmesi, bu cennet adada yaşayanların huzurunu kaçıracaktır.

Başkan, Son Ada’yı her tür “anarşi”den kurtarmaya kararlıdır. Adanın halinden hoşnut toplumunu “çoğunluğun oyları neyi işaret ediyorsa onu yaparak” oluşturduğu “kurul”lar eliyle yönetmeye, adanın ağaçlıklı yolunu “park ve bahçe geleneklerine göre düzenlenmiş” bir hale getirerek başlar. Görünüşte her şey demokratik geleneklere uygundur.

Ütopya tam bir distopyaya dönüşürken, başta martılar, bu gidişe başkaldıranlar da mevcuttur…

“Livaneli’nin bu benzersiz yaratıcı romanında, insan yapısı otoriteyle yüz yüze… Yazar bizi dünyamız üzerinde yeniden düşünmeye çağırıyor. Mutlaka okunmalı.”
-Prof. Lenore Martin, Harvard Üniversitesi-

“Romanı bitirdiğinizde, bir yurdu yok eden bireylerin, ufak bir adayı da rahatlıkla yok etmesinin doğal olduğunu anlıyorsunuz.”
-Hasan Akarsu, Cumhuriyet-
( )

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 196

Baskı Yılı: 2015

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 170

Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap