Edebiyat Kitapları

Bülbülü Öldürmek Pdf indir

Bülbülü Öldürmek pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Bülbülü Öldürmek kitap ile ilgili özet bilgiler. Bülbülü Öldürmek kitabı yazar Harper Lee tarafından kaleme alınmıştır. Bülbülü Öldürmek kitabı 360 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Bülbülü Öldürmek kitabın 1. Basım Epsilon Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bülbülü Öldürmek pdf oku, Bülbülü Öldürmek PDF yandex, Bülbülü Öldürmek PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bülbülü Öldürmek PDF Oku

İstediğin kadar saksağan vur vurabilirsen, ama uunutma, bülbülü öldürmek günahtır.”

Tüm zamanların en bi hayli beğeni alan hikâyelerinden birisi olan, kırktan fazla dile çevrilen, Oscar ödüllü bir sinema filmi için temel oluşturan ve yirminci yüzyılın en iyi romanlardan biri seçilen Pulitzer ödüllü Bülbülü Öldürmek, Amerika’nın acımasız bir önyargı ile zehirlenmiş güneyinde geçen, sürükleyici, yürek burkan ve dikkat çekici bir büyüme hikâyesi. Büyüleyici güzellikler ve vahşi eşitsizlikler dünyasında haksız yere korkunç bir suçla suçlanan bir “zenci”yi savunmak için her şeyi riske atan bir adamın hikâyesi çocuk kahramanın gözünden anlatılıyor.

Şefkat dolu, dramatik ve düşündürücü Bülbülü Öldürmek okurları insan doğasının köklerine; masumiyet ve deneyime, nezaket ve zulme, sevgi ve nefrete, mizah ve pathosa götürüyor. Harper Lee’nin her zaman basit bir aşk hikâyesi olarak gördüğü romanı bugün Amerikan edebiyatının bir şaheseri olarak kabul ediliyor.

 

“Lee estetiğin arkasına sığınmayı reddediyor. Kalemi öyle güzel, kuvvetli, ölçülü ki zor konuları doğrudan ele almak zorunda olmamasına rağmen Bülbülü Öldürmek’te tam anlamıyla bunu yapmış.”  

 Chimamanda Ngozi Adichie

 

“Yaşama sevinciyle dolu, bir hayli etkili ve bazı zamanlarda rastlayacağınız türden bir roman.”  

Truman Capote

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu