Pdf Kitap Arşivi

Şiirsel Beden – Yaratıcı Tiyatro Eğitimi Pdf indir

Şiirsel Beden – Yaratıcı Tiyatro Eğitimi pdf indir, Tiyatro türünde kaleme alınan Şiirsel Beden – Yaratıcı Tiyatro Eğitimi kitap ile ilgili özet bilgiler. Şiirsel Beden – Yaratıcı Tiyatro Eğitimi kitabı yazar Jacquer Lecoq tarafından kaleme alınmıştır. Şiirsel Beden – Yaratıcı Tiyatro Eğitimi kitabı 13,5 x 19,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2015 ebatında olan Şiirsel Beden – Yaratıcı Tiyatro Eğitimi kitabın Nota Bene Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Şiirsel Beden – Yaratıcı Tiyatro Eğitimi pdf oku, Şiirsel Beden – Yaratıcı Tiyatro Eğitimi PDF yandex, Şiirsel Beden – Yaratıcı Tiyatro Eğitimi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Şiirsel Beden – Yaratıcı Tiyatro Eğitimi PDF Oku

Jacques Lecoq çağdaş tiyatronun en mühim isimlerinden biri. Kelimenin gerçek anlamıyla bir usta, eğitmen. Eskiden öğrencisi olmuş dünyanın çok değişik yerlerinden gelen sayısız oyuncu, yönetmen, yazar ve senografa ilham verdi. Peki kimdir Jacques Lecoq? Paris’teki okulunda tavsiye ettiği tiyatro eğitiminin hedefleri ve metotları nelerdir? Şiirsel Beden, bu sorulara yanıt veriyor.

İkinci Dünya Savaşı ardından Fransa’da beden eğitimi dersleri veren Jacques Lecoq spor aracılığıyla bedenin nasıl hareket ettiğini, nasıl örgütlendiğini araştırdı. Sonraki senelerda İtalya’da keşfettiği commedia dell’arte, mim ve diğer hareket şekilleri Jacques Lecoq’u derinden etkiledi, Paris’e geri döndüğünde açacağı okulun temellerini oluşturdu.

Şiirsel Beden’de, Jacques Lecoq doğaçlama, oyun, maske, hareket ve jeste bakışını, tiyatro anlayışını bizimle paylaşıyor. Nötr maskeden, karakter maskelerine ve karşımaskelere, bufonlardan akrobasiye, insanlık komedisinden clowna okuyucuyu okulun pedagojik yolculuğuna çıkarıyor.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu