Din Kitapları

Ruhun Hastalıkları ve Çareleri-Sufi Psikolojisi El Kitabı Pdf indir

Ruhun Hastalıkları ve Çareleri-Sufi Psikolojisi El Kitabı pdf indir, Tasavvuf türünde kaleme alınan Ruhun Hastalıkları ve Çareleri-Sufi Psikolojisi El Kitabı kitap ile ilgili özet bilgiler. Ruhun Hastalıkları ve Çareleri-Sufi Psikolojisi El Kitabı kitabı yazar Ebu Abdurrahman Es-Sülemi tarafından kaleme alınmıştır. Ruhun Hastalıkları ve Çareleri-Sufi Psikolojisi El Kitabı kitabı 13,5 x 19,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Ruhun Hastalıkları ve Çareleri-Sufi Psikolojisi El Kitabı kitabın Sufi Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Ruhun Hastalıkları ve Çareleri-Sufi Psikolojisi El Kitabı pdf oku, Ruhun Hastalıkları ve Çareleri-Sufi Psikolojisi El Kitabı PDF yandex, Ruhun Hastalıkları ve Çareleri-Sufi Psikolojisi El Kitabı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Ruhun Hastalıkları ve Çareleri-Sufi Psikolojisi El Kitabı PDF Oku

Ruhları Arındıran Eser

Bir müminin bu dünya çapındaki huzuru ve öte alemdeki sonsuz saadeti, dupduru bir gönle, yatışmış bir kalbe ve dingin bir ruha sahip olup olmamasına bağlıdır.

Bir bakıma uygulamalı psikoloji el kitabı niteliğindeki bu eseri yazar, inananlar her iki dünya çapında da gerçek anlamda mutlu olsunlar diye kaleme almıştır.

Efendimiz aleyhisselâmın “Kendini bilen Rabbini bilir!” sözünden yola çıkan kitap, kendini gerçekten bilmek isteyene, insanın ruh hâllerini bütün yönleriyle gösteriyor. İnsana berrak bir ruh aynası tutuyor. Kişinin benliğini, egosunu, nefsinin dalgalanmalarını bütün çıplaklığıyla gözlerinin önüne çıkarıyor.

Ve yazar, birinin yalnızca ruhsal hastalıklarını göstermekle kalmıyor, her iki cihanda dingin bir yaşamı olsun isteyenlere, uygulaması kolay bir şekilde reçeteler de sunuyor.

Bu esere imza atan ve 10. yüzyılda yaşamış olan Sülemî hazretleri, maneviyat âleminin Kuşeyrî gibi devlerini yetiştirmiş seçkin bir âlim ve mürşiddir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu