1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Nüzul Bağlamında Peygamber Kıssaları Bana Ne Diyor? Pdf indir

Nüzul Bağlamında Peygamber Kıssaları Bana Ne Diyor? Pdf indir
0

Nüzul Bağlamında Peygamber Kıssaları Bana Ne Diyor? pdf indir, İslamiyet türünde kaleme alınan Nüzul Bağlamında Peygamber Kıssaları Bana Ne Diyor? kitap ile ilgili özet bilgiler. Nüzul Bağlamında Peygamber Kıssaları Bana Ne Diyor? kitabı yazar Veli Tahir Erdoğan tarafından kaleme alınmıştır. Nüzul Bağlamında Peygamber Kıssaları Bana Ne Diyor? kitabı 173 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Nüzul Bağlamında Peygamber Kıssaları Bana Ne Diyor? kitabın 1. Basım Bilgeoğuz Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Nüzul Bağlamında Peygamber Kıssaları Bana Ne Diyor? pdf oku, Nüzul Bağlamında Peygamber Kıssaları Bana Ne Diyor? PDF yandex, Nüzul Bağlamında Peygamber Kıssaları Bana Ne Diyor? PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Nüzul Bağlamında Peygamber Kıssaları Bana Ne Diyor? PDF Oku

Bu kitabın en büyük özelliklerinden biri, Peygamber kıssalarını Kur’an’ın anlattığı yöntemle anlatan ilk kitap olmasıdır.

Kur’an, hiçbir peygamberi doğumundan ölümüne kronolojik bir sırayla anlatmaz. Kur’an, anlattığı her peygamberi, nüzul bağlamında anlatır. Anlatırken de, o peygamber ile ilgiliki bilgileri toptan vermez, İniş zamanı üzerinden ihtiyaca göre, farklı senelerda verir.

Kur’an’ın izlediği bu yöntemde;

• Asr-ı Saadet bir okul,
• Kur’an, o okulun ders kitabı,
• İniş sırası o okulun müfredatı,
Hz. Muhammed o okulun öğretmeni,
• Sahabe Efendilerimiz de o okulun öğrencileri oldu.
Bu yöntemin Asr-ı Saadette uygulaması şöyle oldu;
• Peygamber Efendimiz 23 yıl boyunca bir öğretmen gibi derse girdi.
• Sahabe Efendilerimiz bir öğrenci gibi onu dinlediler.
• Ayetler ile ilgili ona sorular sordular.
• Ayetleri kendi aralarında müzâkere ettiler. Öğrendiklerini yakınlarıyla paylaşımı yaptılar.

Bu yöntemin şimdilerdeki uygulamasına gelince;

Biz bu yöntemin şimdilerdeki uygulamasını “İniş Sırası Üzerinden Kur’an Bana Ne Diyor?” isimli mealimiz üzerinden göstermeye çalıştık.

Mealimizde, konsept gereği mesajlarına parantez içi kısa açıklamalarla değindiğimiz Peygamber Kıssalarına, bu kitapta daha kapsamlı yer verme fırsatı bulduk…