1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Mezopotamya Mitolojisi Pdf indir

Mezopotamya Mitolojisi Pdf indir
0

Mezopotamya Mitolojisi pdf indir, türünde kaleme alınan Mezopotamya Mitolojisi kitap ile ilgili özet bilgiler. Mezopotamya Mitolojisi kitabı yazar Jean Bottero Samuel Noah Kramer tarafından kaleme alınmıştır. Mezopotamya Mitolojisi kitabı 16×23 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Mezopotamya Mitolojisi kitabın Ciltli İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Mezopotamya Mitolojisi pdf oku, Mezopotamya Mitolojisi PDF yandex, Mezopotamya Mitolojisi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Mezopotamya Mitolojisi PDF Oku

Mezopotamya Mitolojisi’nin yazarları Jean Bottéro ve Samuel Noah Kramer Antik Yakın Doğu uygarlıkları söz konusu olduğunda ilk akla gelen uzman kişilerdır. Dünyaca ünlü iki yazar, bilinen en eski uygarlıklara beşik olmuş Mezopotamya’da keşfedilmiş en eski mitlerden günümüze gelebilmiş elli miti derlediler, çevirdiler ve yorumladılar.

Elinizdeki eser Türkçeye kazandırılmış en kapsamlı ve bütünlüklü derleme olmasının bunun yanında dünya üzerinde de eşine az rastlanır bir çalışmadır. Yazarlarının deyişiyle : “Asurbilimciler Antik Mezopotamya mitlerine ilişkin metinler zerinde örülmedik bicimde çalışmış ve gayet olumlu yanıtlara da ulaşmış olmalarına rağmen, bütün bu belgeleri bir araya getirmeyi şuana dek hiç akıllarına getirmediler. Oysa bu sayede, bu mitleri üretenlerin düşüncelerinin gelişimini, ‘mantığını’, bu metinlerde somutlaştırdıkları dünya görüşünü ve hassaslığı daha iyi görülmektedirtabilirlerdi.”

En eskisi milattan önce üçüncü bin yıla uzanan bu belgelerde bireylerin, ilk ilk etaptan beri sordukları büyük ve evrensel sorulara kendi olanakları içinde verdikleri yanıtlar, canlılığını bugün de koruyan, çarpıcı bir üslupla aktarılmaktadır.