1. Anasayfa
  2. Edebiyat Kitapları

Mavi Dantel Pdf indir

Mavi Dantel Pdf indir
0

Mavi Dantel pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Mavi Dantel kitap ile ilgili özet bilgiler. Mavi Dantel kitabı yazar Çağla Çakır tarafından kaleme alınmıştır. Mavi Dantel kitabı 416 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Mavi Dantel kitabın 1. Basım Arkadya Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Mavi Dantel pdf oku, Mavi Dantel PDF yandex, Mavi Dantel PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Mavi Dantel PDF Oku

Alın yazısı nedir? Nereye, neyle yazılır?
Peki ya kader, armağanını sunmadan önce bir insanı kaç kez sınar?

Altı nüfuslu bir ailenin üçüncü çocuğu olan Fahriye, hasretle Kore Savaşı’ndaki babasının sağ salim dönmesini beklerken fazla geçmeden, daha çocuk yaşında bu soruların yanıtlarını aramaya başlayacağından habersizdir. Babası gerçekten de hiç ummadıkları anda çıkıp gelir ama ardında bambaşka bir şeyi getirerek ve işte, o günden sonra Fahriye’nin acılarla, ayrılıklarla, bu kadar da olmaz adı verilen sınavlarla olan gerçek mücadelesi başlar.

Lakin kim ne derse desin hep deli gibi esen kalbinin peşinden gittiğinden, umuda ve sevgiye olan inancını asla yitirmez. Günün birinde ise gönlünü, kendisi gibi bildiği dünyaların ötesini düşleyebilen genç bir çobana, Salih’e kaptırıverir. Kadınların evlenecekleri adamı seçmesinin hayal olduğu bir yerde ve zamanda, âşık olduğu adamla birliktedir. Ailesinde yaşadığı acıların, kayıpların tesellisini, bu çobanın sımsıcak bakışlarında bulur. Bunun yanı sıra alın yazısının yeniden araya girmesi çok uzun sürmez. Üstelik bu kez esen rüzgâr o kadar şiddetlidir ki Fırtına Fahriye’yi aklının ucundan dahi geçmeyecek bir kadere doğru sürükler.

1950’li senelerın Türkiye’sinden günümüze uzanan ve gerçek bir hayat hikâyesinden bir araya getirilen Mavi Dantel, kuvvetli kadınların tüm imkânsızlık, acı, ıstırap ve zorluklara rağmen umuda ve cesarete tutunmaktan asla vazgeçmediğini etkileyici bir dille anlatıyor.

“Tam ‘yok artık, bu kadarı da olmaz,’ derken size bunu söyleten o anı arattıracak daha dehşetli hadiselerin birbirini izlediği, cehalet, çaresizlik, yokluk, sevgi, umut ve cesaretle örülü gerçek bir yaşam öyküsü. Kitabı okurken şahıslar, olaylar ve yerler televizyonda bir dizi izler gibi canlanıyor gözlerinizin önünde. Öykünün kahramanıyla birlikte üzülüyor, seviniyor, çektiklerine rağmen hayata nasıl umutla bağlandıklarına tanık oluyorsunuz.”
Gün Benderli, Giderayak: Anılarımdaki Nâzım Hikmet kitabı yazarı