1. Anasayfa
  2. Edebiyat Kitapları

İnci Pdf indir

İnci Pdf indir
0

İnci pdf indir, Roman türünde kaleme alınan İnci kitap ile ilgili özet bilgiler. İnci kitabı yazar John Steinbeck tarafından kaleme alınmıştır. İnci kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2012 ile basılmıştır. ebatında olan İnci kitabın Sel Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İnci pdf oku, İnci PDF yandex, İnci PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İnci PDF Oku

Pulitzer ve Nobel Edebiyat Ödülü’ne layık görülen John Steinbeck’in çağımızın toplumsal ve insani meselelerini ustalıkla resmettiği eserleri modern dünya edebiyatının başyapıtları içinde yer alır. Tomris Uyar’ın sunuş yazısında dile getirdiği gibi, “İnsanoğlunun umudunun, var olma direncinin seyreldiği bir tarih anında olanca görkemiyle gerçek umudun türküsünü söylemiştir. Tozpembe olmayan gerçekçi bir umudun.” Bu nedenle eserleri edebi değerleri kadar güncelliklerini de hiç yitirmemiştir.

Bir Meksika halk hikâyesinden esinlenmiş İnci, bir zamanlar İspanya Kralı’na büyük zenginlikler getiren bir koyda yaşayan yoksul bir inci avcısının, Kino’nun ve ailesinin hikâyesini anlatır. Kino’nun çocuğunu kurtarmak umuduyla daldığı denizden çıkardığı eşi benzeri görülmemiş inci, yalnızca umut değil yıkım da getirecektir. İncinin özü bireylerin özüne; Kino’nun kulaklarında çınlayan ve kasabaya yayılan İncinin Türküsü, ailenin, kötülüğün, umudun ve düşmanlığın türküsüne karışacaktır.
Steinbeck, Kino’nun derinliklerden söküp çıkardığı inci ile içinde yaşadığımız dünyaya ve insanın dramına ışık tutuyor.

Sayfa Sayısı: 102

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Sel Yayıncılık