1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Kur’an’ın Harikulade Kelimeleri Pdf indir

Kur’an’ın Harikulade Kelimeleri Pdf indir
0

Kur’an’ın Harikulade Kelimeleri pdf indir, İslamiyet türünde kaleme alınan Kur’an’ın Harikulade Kelimeleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Kur’an’ın Harikulade Kelimeleri kitabı yazar Fatma Serap Karamollaoğlu tarafından kaleme alınmıştır. Kur’an’ın Harikulade Kelimeleri kitabı 160 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Kur’an’ın Harikulade Kelimeleri kitabın 1. Basım Cezve Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kur’an’ın Harikulade Kelimeleri pdf oku, Kur’an’ın Harikulade Kelimeleri PDF yandex, Kur’an’ın Harikulade Kelimeleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kur’an’ın Harikulade Kelimeleri PDF Oku

Kitabımızın adını “Kur’ân’ın Hârikulâde Kelimeleri” koyduk. Bu isimde bulunan üç kelime de Arapçadır. Hârikulâde kelimesi iki kelimeden oluşmuş, mürekkep yâni birleşik bir kelimedir. İlki hârika kelimesidir. Hârika; Arapçada yırtıcı, delici demektir. Bu kelime bu mânâsıyla Türkçede kullanılmamaktadır. İkinci kelime âdet kelimesidir ki, aynı mânâda ve aynı biçimde Türkçede kullanılmaktadır. İkisi birlikte âdeti yırtan, âdeti yâni alışılmış olanı delip geçen mânâsında hârikulâde kelimesini oluşturmuştur. Bu birleşik kelime, Arapçada da Türkçede de müthiş mânâsında kullanılmaktadır.

Kitapta Kur’ân’da geçen ve hârikulâde gibi Türkçede de kullanılan sözcükler çeşitli yönleriyle tanıtılmıştır. Bu sözcüklerin lügatta konduğu mânâlarını, arada bir zıtlarını arada bir eş manalılarını ve bunlar içindeki enteresan bağlantılarını okurken keyifli saatler geçireceksiniz. Bunları öğrenmekle Kur’ân’la olan yakınlığınız da artacak. Kur’ân okurken sözcükleri ve mânâlarını düşünmeye başlayacaksınız.

Hayatınıza yeni ve zevkli bir bakış açısı getirecek olan bu kitabı elinizden bırakamayacaksınız.

Biliyor musunuz, bu kısacık arka kapak yazısında bulunan 150 kelimenin tam 67 tanesi, yani %45’i Arapçadır.