1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Batı Mitolojisi Pdf indir

Batı Mitolojisi Pdf indir
0

Batı Mitolojisi pdf indir, türünde kaleme alınan Batı Mitolojisi kitap ile ilgili özet bilgiler. Batı Mitolojisi kitabı yazar Joseph Campbell tarafından kaleme alınmıştır. Batı Mitolojisi kitabı 16 x 24 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Batı Mitolojisi kitabın Türkçe Islık Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Batı Mitolojisi pdf oku, Batı Mitolojisi PDF yandex, Batı Mitolojisi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Batı Mitolojisi PDF Oku

Joseph Campbell’in “Tanrının Maskeleri” dizisi, bütün dünya mitolojilerinden bir seçme değil; mitolojiyi insanlığın ürettiği anlama ve anlamlandırma çabası olarak başta felsefe, antropoloji, psikoloji olmak üzere diğer disiplinlerden ve edebiyattan da yararlanarak çözümlediği ve aynı anda bütün bu insanlık birikiminin mitolojiden yararlanarak da anlaşılabileceğini ortaya koyan “tez”li bir başyapıttır. Campbell bu tezini, insanlığın doğum, ölüm, sevgi karşısındaki “kader”ine karşı tek bir kaynaktan doğup gelişen ve farklılaşan manevi yaşamının bütüncüllüğü üstüne kurduğu için de başarılıdır.

Dünyanın tarihe geçmiş ve antropologlar eliyle toplanmış mitoslarını manalı bir bütünsellik içinde öğrenirken, Freud, Jung, Mann, Spengler, Schopenhauer, Nietzsche, Goethe, Wagner, Joyce, Picasso ve daha bir çok düşünür ve sanatçının bu dünyaya bakışlarına, bir de böyle bir pencereden bakacaksınız.

Batı Mitolojisi Doğu, İran düalizmi ve Batı’nın Orta Doğulu kökenlerini ortaya koyarak, anaerkil zamandan ataerkil döneme, kahramanlar çağından tanrılar çağına, büyük klasiklerden büyük dinlere ve Reformasyon’a ulaşır. Vecd ve ruhban, cennet ve cehennem, snimizm ve natüralizm yüz yüze gelir…